Strona główna / Lokalne / Częściowo zamknięto najbardziej ruchliwe skrzyżowanie w mieście [ZDJĘCIA]

Częściowo zamknięto najbardziej ruchliwe skrzyżowanie w mieście [ZDJĘCIA]

Drogowcy właśnie usunęli nawierzchnię z kostki brukowej. Częściowo zamknięte jest skrzyżowanie ulic Wojska Polskiego i 11 Listopada. Wprowadzono objazdy. Trwa przebudowa 2-kilometrowego odcinka drogi począwszy od granicy z Niemcami do skrzyżowania z ul. Matejki, łącznie z przebudową wszystkich skrzyżowań oraz budową odwodnienia i oświetlenia pasa drogowego i zagospodarowania zielenią.

Do końca kwietnia powinien być przebudowany odcinek pomiędzy ulicami Chodorowskiej i Roosevelta. Na maj wyznaczono przebudowę odcinka od skrzyżowania z ul. 11 Listopada (wraz z krzyżówką) do ul. Leśmiana. Na koniec czyli w czerwcu odbędzie się przebudowa fragmentu pomiędzy ulicami Roosevelta i 11 Listopada. Dopiero po przebudowie wszystkich fragmentów, na całej długości 1600 m. zostanie wyłożona ostatnia warstwa asfaltu.

Zadanie jest realizowane w ramach partnerstwa polsko – niemieckiego p.n. “Wspólna koncepcja poprawy infrastruktury transportowej na pograniczu polsko – niemieckim” z dofinansowaniem ze środków UE w ramach programu INTERREG V A. Jego wartość wynosi 16 mln zł.

Prace mają zostać zakończone jesienią 2019 roku.

Zobacz również

Od soboty basen znowu działa

Od 22 stycznia otwarta jest  pływalnia w Uznam Arenie przy ulicy Grodzkiej 5. Pływalnia czynna …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.