Strona główna / Lokalne / Częściowo zamknięto najbardziej ruchliwe skrzyżowanie w mieście [ZDJĘCIA]

Częściowo zamknięto najbardziej ruchliwe skrzyżowanie w mieście [ZDJĘCIA]

Drogowcy właśnie usunęli nawierzchnię z kostki brukowej. Częściowo zamknięte jest skrzyżowanie ulic Wojska Polskiego i 11 Listopada. Wprowadzono objazdy. Trwa przebudowa 2-kilometrowego odcinka drogi począwszy od granicy z Niemcami do skrzyżowania z ul. Matejki, łącznie z przebudową wszystkich skrzyżowań oraz budową odwodnienia i oświetlenia pasa drogowego i zagospodarowania zielenią.

Do końca kwietnia powinien być przebudowany odcinek pomiędzy ulicami Chodorowskiej i Roosevelta. Na maj wyznaczono przebudowę odcinka od skrzyżowania z ul. 11 Listopada (wraz z krzyżówką) do ul. Leśmiana. Na koniec czyli w czerwcu odbędzie się przebudowa fragmentu pomiędzy ulicami Roosevelta i 11 Listopada. Dopiero po przebudowie wszystkich fragmentów, na całej długości 1600 m. zostanie wyłożona ostatnia warstwa asfaltu.

Zadanie jest realizowane w ramach partnerstwa polsko – niemieckiego p.n. „Wspólna koncepcja poprawy infrastruktury transportowej na pograniczu polsko – niemieckim” z dofinansowaniem ze środków UE w ramach programu INTERREG V A. Jego wartość wynosi 16 mln zł.

Prace mają zostać zakończone jesienią 2019 roku.

Zobacz również

ŚOT organizuje bezpłatne spacery z przewodnikami. Pierwszy już w sobotę

Tajemnicze podziemia, które wyglądają tak, jak w 1945 roku. Nabrzeże, przy którym został zbombardowany przez …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.