Strona główna / Lokalne / Zielone Wyspy: Miasto zabiera mieszkańcom tereny rekreacyjne!

Zielone Wyspy: Miasto zabiera mieszkańcom tereny rekreacyjne!

Świnoujskie Stowarzyszenie Zielone Wyspy zbiera w śród mieszkańców podpisy przeciw wycinaniu drzew na terenie miasta. – Trąbimy na zielony alarm. Nie chcemy, aby Świnoujście zamieniło się w betonową pustynię – tak o sobie mówią.

Na działaniach ekologicznego stowarzyszenia suchej nitki nie pozostawia prezydent Janusz Żmurkiewicz.

– Na sztandarach mają zapisaną ochronę przyrody, a tak naprawdę występują przeciwko wszystkim działaniom które realizujemy. Każde działanie, które dotyczy realizacji inwestycji, zawsze ingeruje w przyrodę – w mniejszym lub większym stopniu – mówi prezydent Janusz Żmurkiewicz.

Stowarzyszenie z tak przedstawionymi argumentami nie zgadza się. Tłumaczy, że reprezentuje sporą ilość mieszkańców.

– W ciągu dwóch lat zebraliśmy ponad 3000 podpisów – przede wszystkim od mieszkańców miasta. W tym na przykład na promenadzie w zeszłym roku w ciągu 4 godzin 800 przeciwko wycinkom drzew, zabudowie w strefie uzdrowiskowej i na obszarach Natura 2000. Pytamy, dlaczego nikt nie pyta mieszkańców czy my sobie tego życzymy – mówi Karolina Kondzielewska z Zielonych Wysp.

Zielone Wyspy wystąpiły właśnie do świnoujskich radnych z petycją o zaniechanie budowy ulicy Nowojachtowej  a także kolejnego kompleksu hotelowego. Przedstawiciele stowarzyszenia uważają, że nowa ulica ma zapewnić interes deweloperom, odbierając jednocześnie tereny rekreacyjne mieszkańcom.

Zobacz również

Międzynarodowy Dzień Latarń Morskich. Wejście na latarnie morskie za darmo

Zachód słońca z wysokości 70 metrów, spotkanie z duchem latarnika, teatr ognia. I to wszystko …

5 komentarzy

  1. czyli mam rozumieć że jeśli 3tys jest przeciw to reszta Świnoujszczan jest za porządkowaniem zieleni?Z której części miasta jest ta organizacja?

  2. Stowarzyszenie Zielone Wyspy Świnioujście

    Stowarzyszenie Zielone Wyspy Świnoujście działa na rzecz ochrony przyrody. Brak u Nas hejtów, i agresywnych komentarzy. Macie Państwo rację – nikt nie jest anonimowy w sieci. Także pozdrawiamy.

  3. Akurat w tej sprawie zgadzam się z Prezydentem Żmurkiewiczem – dla mnie to ta organizacja ma i to już „zabetonowane” głowy. Jak się nie da zaistnieć w trudniejszych problemach to podnosi się wycinanie drzew. uważam nawet ,że władze miasta zbyt mała wagę przykładają do tego żeby wiele drzew bardzo starych i rozsadzających jezdnie i chodniki jak np przy ul Wyspiańskiego po prostu usunąć.

  4. o co chodzi z tym sądem i szpitalem i umieralnią ? może jakiś artykuł na ten temat ?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.