Strona główna / Lokalne / Przez gazociąg nie mogą dokończyć ulicy Batalionów Chłopskich

Przez gazociąg nie mogą dokończyć ulicy Batalionów Chłopskich

Przedłużający się remont ulicy Batalionów Chłopskich jest sporym utrudnieniem dla rodziców odbierających swoje dzieci z pobliskiego żłobka. Za pomocą miejskich radnych apelują do prezydenta miasta o przyśpieszenie prac lub zapewnienie dodatkowych miejsc parkingowych.

Sprawą zajął się radny Jarosław Włodarczyk, który poprosił prezydenta miasta o odpowiednie zabezpieczenie inwestycji, aby na placu budowy nie bawiły się dzieci oraz zapewnienie miejsc do parkowania dla rodziców.

– W telefonicznej rozmowie z administracją Szkoły Podstawowej nr 6, otrzymałem informację, że dyrektor wyraża zgodę na korzystanie z parkingu przy szkole (budynek B) na czas przywożenia i odbierania dzieci z placówek. Zgoda ta jest czasowa do momentu zakończenia przebudowy ulicy Batalionów Chłopskich – pisze Jarosław Włodarczyk.

Powodem zatrzymania prac jest gazociąg, który koliduje z budową ścieżki rowerowej przy ulicy. Wcześniej nie było go na żadnych planach.

– Po zmianach projektowych, jakie nastąpiły na przełomie minionego i obecnego roku termin zakończenia prac miał nastąpić 30 kwietnia br.  Niestety okazało się, że w trakcie prac odkryty został nieuwzględniony wcześniej w dokumentacji gazociąg, który przebiega na głębokości  zaledwie 40 cm poniżej gruntu. W związku z tym wykonawca wstrzymał prace w tym rejonie i zwrócił się do właściciela instalacji gazowej o jej przebudowę – tłumaczy Mariusz Rabenda ze świnoujskiego magistratu.

W przyszłym tygodniu zostanie wykonana ul. Batalionów Chłopskich do stanu podbudowy pod wyłożenie asfaltu na odcinku od ul. Staszica do miejsca kolizji z gazociągiem.

Zobacz również

Ostrzeżenie przed silnym wiatrem!

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej ostrzega przed silnym wiatrem w Zachodniopomorskiem. W północnych częściach regionu …

Jeden komentarz

  1. Żenujące i śmieszne tłumaczenia urzędu. Kompromitacja.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.