Strona główna / Lokalne / Pociągiem ze Świnoujścia do Poznania w 3 godziny

Pociągiem ze Świnoujścia do Poznania w 3 godziny

Trwa modernizacja linii kolejowej E59 Poznań Główny – Szczecin Dąbie. Pociągi pasażerskie będą mogły jeździć tam z prędkością do 160 km/h, a towarowe do 120 km/h. Czas przejazdu najszybszego pociągu na tym odcinku będzie krótszy o około 50 min.

Co to oznacza dla pasażerów zaczynających podróż w Świnoujścia? Dziś, aby dostać się pociągiem do stolicy Wielkopolski, skład jedzie około 4,5 godziny. W wielu miejscach musi zwolnić ze względu na trwające remonty. Po modernizacji ma się to zmienić, do Poznania powinnyśmy dojechać w około 3 godziny.

Modernizowany odcinek linii kolejowej E59 Poznań Główny – Szczecin Dąbie” jest fragmentem międzynarodowego korytarza kolejowego Bałtyk-Adriatyk (AGC/TEN-T), który na terenie Polski prowadzi przez  Świnoujście – Szczecin – Poznań – Wrocław – Opole – Chałupki. Modernizacja linii E59 poprawi dostęp towarów i podróżnych z Poznania i południowej Polski oraz południowej i środkowej Europy do nadbałtyckich portów morskich w Szczecinie i Świnoujściu. Poprawi się bezpieczeństwo ruchu kolejowego i drogowego.

Zobacz również

Piłka koszykowa dziewcząt w ramach liceliady 2022/2023

W środę 1 lutego, w hali sportowej Uznam Arena przy  ulicy Grodzkiej 5 odbyły się …

5 komentarzy

  1. Pojedzie w trzy godziny pod warunkiem że ominie Szczecin, inaczej jest to niemożliwe. A jest ocja jechania prosto na Poznań, za Załomiem jest łącznik z trasą do Poznania, z którego korzystają pociągi towarowe i kiedyś też pociągi nocne omijały Szczecin. No i na odcinek od Dąbia do Świnoujścia chyna nie ma planów 160km/h, a tylko 120, bo i tak lokomotywy EU/EP07 tylko tyle wyciągają.

  2. Według rozkładu PKP obecnie czas podróży na tej trasie mieści się między 2:46 a 3:30 godz. . To gdzie tu sensacja??

  3. i co z tego jak w Wolinie się nie zatrzymuje 🙁

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.