Strona główna / Lokalne / Powstało nowe stowarzyszenie. Pierwszą imprezę organizuje w Parku Chopina

Powstało nowe stowarzyszenie. Pierwszą imprezę organizuje w Parku Chopina

Na początku kwietnia w Świnoujściu zarejestrowano stowarzyszenie „Lokalni”. Chociaż organizacja jest nowa, to osoby w niej działające są dobrze znane. Jak mówią o sobie – jesteśmy małą grupką ludzi, którzy się lubią i chcą zrobić kilka rzeczy na miarę swoich sił.

W stowarzyszeniu działają: Dorota Mikulska, Elżbieta Welc, Leszek Kuczyński, Agnieszka Natorska, Jolanta Fajkowska i Elżbieta Kastrau.

Misją stowarzyszenia jest działanie na rzecz świnoujskiej wspólnoty lokalnej poprzez integrację mieszkańców, popularyzowanie sportu, promocję miasta, aktywizację seniorów o przekształcanie przestrzeni publicznej w kierunku jej funkcjonalności i atrakcyjności.

13 kwietnia o godz. 11.00 stowarzyszenie organizuje pierwszą imprezę w Parku Chopina. Tego dnia będzie można napisać książkę i posadzić drzewo.

– Przyjedźcie na rowerach czy hulajnogach, albo po prostu przyjdźcie. Zabierzcie dobre humory, kocyki i termosy z lemoniadą. Wraz z piękną wiosenną pogodą zaczynamy piknikowanie, na które serdecznie zapraszamy. A w razie niepogody, schronimy się w parkowej świetlicy – zachęcają

„Lokalni” chcą także zajmować się konsultacjami społecznymi, organizacją klubów osiedlowych i imprez integracyjnych.

Zobacz również

Jeszcze przed wakacjami. Świnoujście otwiera tunel pod Świną

39 metrów pod lustrem wody – to najniżej położone miejsce w tunelu, który pod cieśniną …

Jeden komentarz

  1. lepiej od razu idźcie do cmentarnej świetlicy (przyszaletowej) bo rozkładanie piknikowego kocyka na grobach jest cokolwiek dziwne, szczególnie jeśli proponują to ludzie nazywający się „Lokalni”…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.