Strona główna / Lokalne / Rozpoczęło się Baltic Business Forum

Rozpoczęło się Baltic Business Forum

Od dziś do piątku włącznie nasze miasto już po raz jedenasty gości uczestników Baltic Business Forum. Patronat nad wydarzeniem sprawuje Ministerstwo Inwestycji i Rozwoju, Ministerstwo Energii oraz Przedstawicielstwo Komisji Europejskiej w Polsce. 

Forum rozpoczęło się od spotkania przedstawicieli samorządów z województwa zachodniopomorskiego z grupą 25 radców handlowych różnych państw akredytowanych w Polsce.

Podczas rozmowy panelowej o budowie tunelu prezydent Świnoujścia Janusz Żmurkiewicz rozmawiał z  dyrektorem lidera konsorcjum PORR Jackiem Flisiakiem.

W pierwszym dniu spotkania rozmawiano także o obywatelach Ukrainy pracujących w Polsce. W spotkaniu udział wzięli m.in. przedstawiciele Ambasady Ukrainy w Polsce, Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej, Ukraińskiego Stowarzyszenia Międzynarodowego Zatrudnienia oraz eksperci.

W debacie „Adriatyk-Bałtyk-Morze Czarne, czyli lepsze sąsiedztwo. Jak finansować rozbudowę infrastruktury energetycznej i transportowej w Regionie ABC?” uczestniczył wiceprzewodniczący Parlamentu Europejskiego prof. Bogusław Liberadzki.

Zobacz również

Grupa Morska: Składamy interpelacje w sprawie pilnych działań na Warszowie

„Na wniosek naszej koleżanki i mieszkanki Warszowa, Pani Doroty Turlejskiej zwróciliśmy się do Prezydenta o …

Jeden komentarz

  1. bardzo małomiasteczkowe

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.