Strona główna / Lokalne / Rozpoczęło się Baltic Business Forum

Rozpoczęło się Baltic Business Forum

Od dziś do piątku włącznie nasze miasto już po raz jedenasty gości uczestników Baltic Business Forum. Patronat nad wydarzeniem sprawuje Ministerstwo Inwestycji i Rozwoju, Ministerstwo Energii oraz Przedstawicielstwo Komisji Europejskiej w Polsce. 

Forum rozpoczęło się od spotkania przedstawicieli samorządów z województwa zachodniopomorskiego z grupą 25 radców handlowych różnych państw akredytowanych w Polsce.

Podczas rozmowy panelowej o budowie tunelu prezydent Świnoujścia Janusz Żmurkiewicz rozmawiał z  dyrektorem lidera konsorcjum PORR Jackiem Flisiakiem.

W pierwszym dniu spotkania rozmawiano także o obywatelach Ukrainy pracujących w Polsce. W spotkaniu udział wzięli m.in. przedstawiciele Ambasady Ukrainy w Polsce, Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej, Ukraińskiego Stowarzyszenia Międzynarodowego Zatrudnienia oraz eksperci.

W debacie „Adriatyk-Bałtyk-Morze Czarne, czyli lepsze sąsiedztwo. Jak finansować rozbudowę infrastruktury energetycznej i transportowej w Regionie ABC?” uczestniczył wiceprzewodniczący Parlamentu Europejskiego prof. Bogusław Liberadzki.

Zobacz również

Kryminalni zatrzymali grupę osób, które zorganizowały kradzież ferrari

Policjanci z Wydziału Kryminalnego Komendy Miejskiej Policji w Koszalinie zatrzymali dwóch mężczyzn i kobietę, którzy …

Jeden komentarz

  1. bardzo małomiasteczkowe

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.