środa , 5 października 2022
Strona główna / Lokalne / Rosną nam młodzi fizycy. Denis i Mariusz wśród najlepszych

Rosną nam młodzi fizycy. Denis i Mariusz wśród najlepszych

4 i 5 kwietnia 2019 r. w Parku Naukowo-Technologicznym w Narodowym Centrum Badań Jądrowych w Świerku odbył się finał XIV edycji konkursu Fizycznych Ścieżek. Wśród finalistów byli również uczniowie ze Świnoujścia.

Finał był uwieńczeniem ich pracy nad zjawiskami fizycznymi wraz z opiekunami naukowymi panią Ewą Pater i panem Sebastianem Błaż. Uczniowie Liceum Ogólnokształcącego z Oddziałami Integracyjnymi im. Mieszka I w Świnoujściu Denis Janiak i Mariusz Majzner przedstawili pokaz pt. „Źródła prądu elektrycznego” zdobywając trzecie miejsce i wiele cennych nagród.

Drugim zespołem uczestniczącym w finale była grupa B.U.M. (Bartek Pater, Urszula Stokowska i Marta Błaż) ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Świnoujściu z pokazem zjawisk fizycznych pt. „Tornada i wiry”.

Oba zespoły na konkurs udały się samochodem udostępnionym im przez Urząd Miasta Świnoujście, gdyż był niezbędny w bezpiecznym przewiezieniu pomocy naukowych wykonanych przez uczniów samodzielnie i koniecznych do wykonania wszystkich pokazów zjawisk fizycznych.

 

Zobacz również

ZUS: termin płatności bonem turystycznym został wydłużony do 31 marca 2023 r.

Termin płatności bonem turystycznym został wydłużony z 30 września 2022 r. do 31 marca 2023 …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.