Strona główna / Lokalne / Rosną nam młodzi fizycy. Denis i Mariusz wśród najlepszych

Rosną nam młodzi fizycy. Denis i Mariusz wśród najlepszych

4 i 5 kwietnia 2019 r. w Parku Naukowo-Technologicznym w Narodowym Centrum Badań Jądrowych w Świerku odbył się finał XIV edycji konkursu Fizycznych Ścieżek. Wśród finalistów byli również uczniowie ze Świnoujścia.

Finał był uwieńczeniem ich pracy nad zjawiskami fizycznymi wraz z opiekunami naukowymi panią Ewą Pater i panem Sebastianem Błaż. Uczniowie Liceum Ogólnokształcącego z Oddziałami Integracyjnymi im. Mieszka I w Świnoujściu Denis Janiak i Mariusz Majzner przedstawili pokaz pt. „Źródła prądu elektrycznego” zdobywając trzecie miejsce i wiele cennych nagród.

Drugim zespołem uczestniczącym w finale była grupa B.U.M. (Bartek Pater, Urszula Stokowska i Marta Błaż) ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Świnoujściu z pokazem zjawisk fizycznych pt. “Tornada i wiry”.

Oba zespoły na konkurs udały się samochodem udostępnionym im przez Urząd Miasta Świnoujście, gdyż był niezbędny w bezpiecznym przewiezieniu pomocy naukowych wykonanych przez uczniów samodzielnie i koniecznych do wykonania wszystkich pokazów zjawisk fizycznych.

 

Zobacz również

Rozładunek żurawia budowlanego. Deptak Słowackiego będzie zamknięty

Dziś (wtorek) od godz. 23.00 do jutra (środa) do godziny 5.00 rano mogą wystąpić czasowe …

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.