Strona główna / Lokalne / Plaża na Warszowie bez gastronomii i niezagospodarowana

Plaża na Warszowie bez gastronomii i niezagospodarowana

Przetarg na lokalizację małej gastronomii przy plaży na Warszowie nie został rozstrzygnięty ze względu na brak ofert. Sytuacja wygląda jeszcze gorzej w sprawie zagospodarowania i realizacji projektu, który wygrał pieniądze z budżetu obywatelskiego. Miasto nie otrzymało do tej pory umowy dzierżawy plaży od wojewody. Do wakacji pozostały niecałe 3 miesiące.

Miasto ma zabezpieczone środki w budżecie miasta (488 tys. złotych). To pieniądze na realizację projektu z Budżetu Obywatelskiego 2019 pod nazwą „Super plaża Warszów”.

Aby móc rozpocząć realizację projektu, czyli ogłosić przetarg, wyłonić wykonawcę, podpisać umowę, odebrać prace, miasto musi mieć umowę dzierżawy tego odcinka plaży.

– Nie możemy bowiem z publicznych pieniędzy inwestować na terenie, który do nas nie należy, czy nie jest choćby dzierżawiony. W tej chwili czekamy na ten dokument od wojewody, jako przedstawiciela Skarbu Państwa, czyli właściciela plaży. Oczywiście poinformuję Państwa, jak tylko umowa będzie gotowa – napisał na Facebooku prezydent Janusz Żmurkiewicz

Zobacz również

Wizja zero – policjanci ogniwa ruchu drogowego ze Świnoujścia podczas akcji „Dni bezpieczeństwa na drogach”

Wizja zero, czyli zero ofiar śmiertelnych w wypadkach drogowych to wizja przyświecająca akcji pod nazwą …

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.