Strona główna / Lokalne / Starają się ożywić Park Chopina

Starają się ożywić Park Chopina

Lokalne stowarzyszenie stara się ożywić Park Chopina. W weekend zaprosiło dzieci i rodziców do wspólnego pisania książki.

– Dzisiaj przyszło sporo dzieci. Wspólnie napiszemy wspólną historię o żółtym rowerze. Będziemy chcieli kontynuować nasze zapraszanie świnoujścian do Parku Chopina, bo naszym dalekosiężnym celem jest spowodować, żeby to miejsce stało się otwartą i aktywnie odwiedzaną przestrzenią – mówi Dorota Mikulska ze stowarzyszenia.

Dzieci wraz z opiekunami byli twórcami tekstu i ilustracji książeczki, która zostanie wydana. Dodatkowo uczestnicy wspólnie posadzili w parku dwa nowe drzewka. Lecz to nie koniec pomysłów lokalnego stowarzyszenia.

– Chcemy kontynuować tradycję imprez sportowych i zorganizować na lewobrzeżu imprezę koszykarską. To będzie wymagało dużych nakładów finansowych, więc spróbujemy napisać projekt.  Mamy nadzieję zorganizować ją we wrześniu, być może impreza będzie musiała poczekać do następnego roku – zdradza pomysły Dorota Mikulska.

Organizatorem sobotniej imprezy było Świnoujskie Stowarzyszenie „Lokalni” oraz Miasto Świnoujście.

Zobacz również

Musisz załatwić sprawę w urzędzie? Przeczytaj

W związku z wystąpieniem stanu zagrożenia epidemicznego wywołanego zakażeniami wirusem SARS-CoV-2 informujemy, że osoby udające …

2 komentarze

  1. Hasło “ożywić park Chopina” brzmi niestosownie. Nie ożywia się cmentarzy. A przecież park Chopina jest najstarszym świnoujskim cmentarzem i pełnił tę rolę chyba przez ponad 300 lat. Czy ktoś wyobraża sobie żeby na Wzgórzu Golm zrobić plac zabaw albo tor saneczkowy ? Czegoś nam współczesnym mieszkańcom Świnoujścia zabrakło. Na pewno wrażliwości i kultury społecznej. Względy polityczne zadecydowały o likwidacji tej nekropolii. Wbrew temu co się pisze została ona zlikwidowana powierzchownie. Tam pod ziemią leżą nadal ludzkie kości. Ostatni “przyozdabiacz” parku przekonał się o tym , bo musiał co chwila przerywać prace z uwagi na konieczne prace ekshumacyjne. Park Chopina powinien pozostać miejscem spokoju i zadumy. Miejscem odpowiednim do spacerów. Śpiew ptaków lub muzyka klasyczna to wystarczająca oprawa. Park Chopina nie powinien być areną gier zespolowych i placem zabaw.

  2. a rezydentów parku leżących 2 metry pod powierzchnią też przy okazji mają zamiar ożywiać ??

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.