Strona główna / Lokalne / Przedstawiciele portu w Trelleborgu podczas wizyty roboczej

Przedstawiciele portu w Trelleborgu podczas wizyty roboczej

10 kwietnia br. odbyło się w ZMPSiŚ SA spotkanie z przedstawicielami partnerskiego portu w Trelleborgu.  Uczestniczyli w nim przedstawiciele obu zarządów portu oraz zaproszeni goście.

Spotkanie rozpoczęła wizyta studyjna na terenie Terminalu Promowego w Świnoujściu. Następnie w siedzibie ZMPSiŚ w Szczecinie gościom przedstawiono informacje o działalności operacyjnej portu, w tym dotyczące przeładunków towarów, strategii rozwoju obu portów ze szczególnym uwzględnieniem przeładunków na terminalu promowym w Świnoujściu i inwestycji związanych z tym terminalem, jak również obszarów współpracy między zespołem portów Szczecin-Świnoujście a portem w Trelleborgu.

ZMPSiŚ SA oraz port w Trelleborgu są w trakcie realizacji inwestycji pn. „Zrównoważone połączenia morsko-lądowe Polska-Szwecja: Zrównoważona autostrada morska Świnoujście-Trelleborg oparta o ulepszoną infrastrukturę, rozwój transportu intermodalnego oraz integrację korytarzy zaplecza”.

Projekt jest współfinansowany z funduszu CEF Unii Europejskiej. Wartość szacunkowa zadania to prawie 133 mln złotych. Jego efektem będzie nowe nabrzeże umożliwiające obsługę dużych promów o długości do 265 m oraz świadczenie nowego rodzaju usług przeładunkowych przy udziale transportu kolejowego na terminalu promowym w Świnoujściu. Działania modernizacyjne prowadzone są równolegle również w porcie Trelleborg. (Monika Woźniak-Lewandowska)

Zobacz również

Udało się. Do Świnoujścia wraca stacja dializ

W piątek, 27 stycznia ruszy ponownie stacja dializ w Świnoujściu. Będzie funkcjonowała przy ul. Powstańców …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.