Strona główna / Lokalne / V zawody II edycji „Świnoujskie Czwartki Lekkoatletyczne”

V zawody II edycji „Świnoujskie Czwartki Lekkoatletyczne”

Ośrodek Sportu i Rekreacji „Wyspiarz” organizator zawodów w ramach „Świnoujskich Czwartków Lekkoatletycznych” otworzył ich rundę wiosenną.

W zawodach w dniu 17 kwietnia 2019 r., wzięło udział 75 zawodników z 6 świnoujskich szkół podstawowych: SP 1, SP 2, SP 4, SP 6, STSG, LOGOS.

Uczniowie startowali w czterech konkurencjach biegowych: 60 m, 300 m, 600 m (dziewczęta) i 1000 m (chłopcy) oraz  trzech konkurencjach technicznych : skok w dal, skok wzwyż i rzut piłeczką palantową. W każdej dyscyplinie są trzy kategorie wiekowe: 2008 i młodsi,  2007,  2006.

W zawodach każdy zawodnik walczy o miano najlepszego sportowca w swojej kategorii wiekowej i o wyjazd na Finał Krajowy „Czwartków LA”, który odbędzie się w Łodzi.

Najlepsze wyniki poniżej (pełny komunikat umieszczony na stronie www.osir.swinoujscie.pl).

Dziewczęta:

60 m

2008 i młodsi – Matylda Piotrowska – 10,07  Logos

2007 – Kasia Dobek                            – 9,74 SP 6

2006 – Wiktoria Zamiara                    – 9,24  SP 4

Chłopcy

60 m

2008 i młodsi – Maciej Ruciński – 9,05  SP 6

2007 – Milan Kadłubiec               – 8,40  SP 6

2006 – Grzegorz Frejnik               – 8,80 SP 6

 

Dziewczęta

300 m

2008 i młodsi – Maria Wrębiakowska – 49,01  SP 6

2007 – Dominika Sobczyk                    – 54,19  SP 4

2006 – Zuzia Ziomko                            – 46,15 SP 6

Chłopcy

300 m

2008 i młodsi – Franek Gralak  – 55,50  SP 1

2007 – Patryk Otocki                 – 56,40  SP 6

 

Dziewczęta

600 m

2008 i młodsi – Joanna Włodarczak – 2.05.44   SP 6

2007 – Hania Owczaruk                    – 1.48.84   SP 6

Chłopcy

1000 m

2008 – Mikołaj Majewski       – 3.48.00  SP 4

2007 – Antek Jasiakiewicz      – 3.33.00 SP 1

 

Dziewczęta

Skok w dal

2008 i  młodsi – Joanna Włodarczak    – 4,30  SP 6

2007 – Anna Korpysz                            – 3,69 SP 2

2006 – Dominika Stefaniak                   – 3,70 SP 1

Chłopcy

Skok w dal

2008 i młodsi – Gabriel Kasprzyk        – 3,77  SP 6

2007 – Kacper Jasiecki                          – 4,04  STSG

 

Dziewczęta

Skok wzwyż

2007 – Katarzyna Dobek      – 1,30 SP 6

2006 – Zuzia Ziomko            – 1,15 SP 6

Chłopcy

Skok wzwyż

2008 i młodsi      – Franek Gralak – 1,25 SP 1

 

Dziewczęta

Rzut piłeczką palantową

2008 i młodsi – Matylda Piotrowska   – 29,00 m Logos

2007 – Alicja Bogdańska                      – 24,00 SP 6

2006 – Oliwia Wolanin                         – 45,00 SP 4

Chłopcy

Rzut piłeczką palantową

2008 i młodsi – Olaf Marciniak       – 30,00 SP 6

2007 – Kajetan Rupar                       – 39,00 SP 4

2006 – Grzegorz Frejnik                   – 38,00 SP 6

 

Punktacja szkół po czterech zawodach

SP 6    –  15731 pkt.

SP 2     – 3856 pkt.

SP 4    – 3652 pkt.

SP 1    – 3616 pkt.

STSG – 1383 pkt.

Logos – 491 pkt.

Punktacja nauczycieli po czterech zawodach

Adam Wielechowski –        7197 pkt.

Krzysztof Walkowiak –      5068 pkt.

Iga Cierpiał –                       3819 pkt.

Janusz Walkowiak –           1647 pkt.

Monika Dobek –                 1620 pkt.

Kolejne zawody odbędą się 24 kwietnia 2019 r. o godzinie 16,00, na które serdecznie zapraszamy i gratulujemy młodym lekkoatletom dotychczasowych wyników.

Zobacz również

Ratownicy zaholowali uszkodzony jacht

Morskie Ratownicze Centrum Koordynacyjne w Gdyni odebrało z Centrum Powiadamiania Ratunkowego informacje o dziwnie zachowującym …

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.