Strona główna / Lokalne / Zawody Zespołów Obrony Przed Bronią Masowego Rażenia 8.FOW

Zawody Zespołów Obrony Przed Bronią Masowego Rażenia 8.FOW

W czwartek, 18 kwietnia, na terenie Portu Wojennego w Świnoujściu odbyły się zawody użyteczno-bojowe o puchar Dowódcy 8. Flotylli Obrony Wybrzeża. W zawodach startowały zespoły obrony przed bonią masowego rażenia z jednostek 8.FOW.

W zawodach uczestniczyły sześcioosobowe reprezentacje jednostek wchodzących w skład flotylli: 2. Dywizjonu Okrętów Transportowo-Minowych, 8. Batalionu Saperów, 8. Dywizjonu Przeciwlotniczego , 12. Dywizjonu Trałowców, 13. Dywizjonu Trałowców oraz Komendy Portu Wojennego. Zespoły zostały podzielone na dwuosobowe sekcje o różnych specjalnościach. Wśród konkurencji znalazło się m.in. ubieranie na czas maski przeciwgazowej, pokonanie odcinka terenu skażonego o długości 500 m. z zachowaniem odpowiednich procedur, przygotowywanie i zastosowanie specjalistycznego sprzętu takiego jak urządzenia rozpoznania chemicznego, rentgenoradiometry czy zestawy odkażające.

Przedsięwzięcie to miało charakter użyteczno-bojowy i było elementem przygotowania żołnierzy do wykonywania zadań specjalistycznych z zakresu OPBMR. Jego cele, poza rozbudzaniem ambicji żołnierzy do walki o jak najlepsze wyniki w szkoleniu specjalistycznym, obejmowały też doskonalenie umiejętności posługiwania się sprzętem OPBMR oraz ocenę poziomu wyszkolenia poszczególnych zespołów. Pierwsze miejsce w zawodach zdobyła drużyna 8. Dywizjonu Przeciwlotniczego, natomiast pozostałe miejsca na podjum zajęły kolejno drużyny 8. Batalionu Saperów i 13. Dywizjonu Trałowców. Organizatorem zawodów był Szef Obrony Przed Bronią Masowego Rażenia 8.FOW.

Źródło: 8. FOW

Zobacz również

W środę i czwartek. Czekamy na was na placach zabaw

Czas wakacji i piękna pogoda za oknem to były zapewne wymarzone warunki dla wielu z …

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.