Strona główna / Lokalne / Kolizja dorożki z osobówką. Nikomu nic się nie stało

Kolizja dorożki z osobówką. Nikomu nic się nie stało

Świnoujscy policjanci ustalają okoliczności zderzenia drogowego na ulicy Bolesława Chrobrego. W poniedziałek doszło do kolizji zaprzęgu konnego ze skodą. Na szczęście nikomu nic się nie stało. Na miejsce wezwano  policjantów z wydziału ruchu drogowego. Rozpytano świadków zdarzenia, kierowcę osobówki i woźnicę.

Wielu kierowców widząc dorożkę, stara się ją wyprzedzić. Nie zawsze jest to możliwe ze względu na wąską ulicę, albo linię ciągłą.

Kodeks ruchu drogowego nie przewiduje wyjątków i możliwości wyprzedzania w miejscach i sytuacjach zabronionych jeśli wyprzedzamy na przykład pojazd wolnobieżny.

Musimy jechać za takim pojazdem i czekać na przerywaną linię lub na dobrą wolę kierującego, który zjedzie do przydrożnej zatoczki i pozwoli się wyprzedzić jadącym za nim pojazdom.

Zobacz również

Plac budowy tunelu jest porządkowany

Na wyspie Wolin, wokół stacji Trafo TK2 wykonywana jest mała architektura, między innymi ogrodzenie budynku. …

2 komentarze

  1. zakazać bryczek w tak ruchliwych ulicach i tym bardziej na jednokierunkowych że wyprzedzić nie można, bryczki do lasu!

  2. Kodeks przewiduje taki znak jak , B- 8 Zakaz wjazdu pojazdów zaprzęgowych. No ludzie toczy się to w najbardziej ruchliwych miejscach w mieście .. Polecam toczyć się od ronda do samej plaży za bryczką bo niemiec zwiedza okolice

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.