Strona główna / Lokalne / Kolizja dorożki z osobówką. Nikomu nic się nie stało

Kolizja dorożki z osobówką. Nikomu nic się nie stało

Świnoujscy policjanci ustalają okoliczności zderzenia drogowego na ulicy Bolesława Chrobrego. W poniedziałek doszło do kolizji zaprzęgu konnego ze skodą. Na szczęście nikomu nic się nie stało. Na miejsce wezwano  policjantów z wydziału ruchu drogowego. Rozpytano świadków zdarzenia, kierowcę osobówki i woźnicę.

Wielu kierowców widząc dorożkę, stara się ją wyprzedzić. Nie zawsze jest to możliwe ze względu na wąską ulicę, albo linię ciągłą.

Kodeks ruchu drogowego nie przewiduje wyjątków i możliwości wyprzedzania w miejscach i sytuacjach zabronionych jeśli wyprzedzamy na przykład pojazd wolnobieżny.

Musimy jechać za takim pojazdem i czekać na przerywaną linię lub na dobrą wolę kierującego, który zjedzie do przydrożnej zatoczki i pozwoli się wyprzedzić jadącym za nim pojazdom.

Zobacz również

Kolejki do stacji benzynowych i kas w supermarketach. To Niemcy!

Niemcy sparaliżowali Świnoujście. Kolejki do stacji benzynowych i kas w supermarketach to efekt wprowadzenia o …

2 komentarze

  1. zakazać bryczek w tak ruchliwych ulicach i tym bardziej na jednokierunkowych że wyprzedzić nie można, bryczki do lasu!

  2. Kodeks przewiduje taki znak jak , B- 8 Zakaz wjazdu pojazdów zaprzęgowych. No ludzie toczy się to w najbardziej ruchliwych miejscach w mieście .. Polecam toczyć się od ronda do samej plaży za bryczką bo niemiec zwiedza okolice

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.