Strona główna / Lokalne / Foki upodobały sobie Świnoujście. Apel do turystów!

Foki upodobały sobie Świnoujście. Apel do turystów!

Kolejna foka odwiedziła Świnoujście. W piątek przez kilka godzin odpoczywała na falochronie centralnym. To miejsce często odwiedzane przez turystów, którzy najczęściej nie wiedzą jak się zachować widząc ssaka. Dlatego radzimy i apelujemy.

Fokom jest potrzebny spokój. Najczęściej wylegują się na plażach i okolicy falochronów w poszukiwaniu spokoju, aby osuszyć się i odpocząć.

WWF przypomina, aby zgłaszać wszelkie obserwacje ssaków morskich bezpośrednio do Błękitnego Patrolu WWF, tel. 795 536 009 lub do Stacji Morskiej w Helu, tel. 601 88 99 40.

Gdy spotkasz fokę:

  • Nie zbliżaj się! Pamiętaj – foka jest dzikim zwierzęciem, które przestraszone lub rozdrażnione może stać się bardzo agresywne i dotkliwie pogryźć!
  • Pozwól foce wyjść na brzeg!  Wszystkie gatunki fok muszą co jakiś czas wyjść z wody na brzeg, co nie w każdym przypadku oznacza, iż zwierzę jest chore bądź ranne!
  • Nie dotykaj i nie próbuj łapać foki! Jeżeli martwi Cię zachowanie lub kondycja zwierzęcia zadzwoń po pomoc do WWF, tel. 795 536 009 lub do Stacji Morskiej w Helu, tel. 601 88 99 40
  • Nie płosz foki i poproś o to samo inne osoby! Obserwuj fokę z daleka, nie hałasuj, nie pozwól też podchodzić do niej innym osobom lub zwierzętom!

Zobacz również

Letnia wymiana w ramach spotkań parkrun 

Wakacje już dawno za półmetkiem, w sklepach jesienny pokaz mody, a my bardzo wakacyjni, opaleni, …

3 komentarze

  1. Ciekawy pod kątem edukacyjnym artykuł, tylko czy ktoś (łącznie z redakcją) powiadomił w piątek wymienione w artykule placówki?!

  2. Były dziki są teraz foki.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.