Strona główna / Lokalne / Foki upodobały sobie Świnoujście. Apel do turystów!

Foki upodobały sobie Świnoujście. Apel do turystów!

Kolejna foka odwiedziła Świnoujście. W piątek przez kilka godzin odpoczywała na falochronie centralnym. To miejsce często odwiedzane przez turystów, którzy najczęściej nie wiedzą jak się zachować widząc ssaka. Dlatego radzimy i apelujemy.

Fokom jest potrzebny spokój. Najczęściej wylegują się na plażach i okolicy falochronów w poszukiwaniu spokoju, aby osuszyć się i odpocząć.

WWF przypomina, aby zgłaszać wszelkie obserwacje ssaków morskich bezpośrednio do Błękitnego Patrolu WWF, tel. 795 536 009 lub do Stacji Morskiej w Helu, tel. 601 88 99 40.

Gdy spotkasz fokę:

  • Nie zbliżaj się! Pamiętaj – foka jest dzikim zwierzęciem, które przestraszone lub rozdrażnione może stać się bardzo agresywne i dotkliwie pogryźć!
  • Pozwól foce wyjść na brzeg!  Wszystkie gatunki fok muszą co jakiś czas wyjść z wody na brzeg, co nie w każdym przypadku oznacza, iż zwierzę jest chore bądź ranne!
  • Nie dotykaj i nie próbuj łapać foki! Jeżeli martwi Cię zachowanie lub kondycja zwierzęcia zadzwoń po pomoc do WWF, tel. 795 536 009 lub do Stacji Morskiej w Helu, tel. 601 88 99 40
  • Nie płosz foki i poproś o to samo inne osoby! Obserwuj fokę z daleka, nie hałasuj, nie pozwól też podchodzić do niej innym osobom lub zwierzętom!

Zobacz również

Tragedia przy ulicy Wojska Polskiego. Nie udało się uratować mężczyzny

Mężczyzna zmarł na chodniku przy ulicy Wojska Polskiego w Świnoujściu. Jak relacjonują świadkowie, nagle osunął …

3 komentarze

  1. Ciekawy pod kątem edukacyjnym artykuł, tylko czy ktoś (łącznie z redakcją) powiadomił w piątek wymienione w artykule placówki?!

  2. Były dziki są teraz foki.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.