Strona główna / Lokalne / Blisko pół tysiąca rowerzystów przejechało w niedzielę przez Świnoujście

Blisko pół tysiąca rowerzystów przejechało w niedzielę przez Świnoujście

W IX rajdzie rowerowym dookoła Zalewu Szczecińskiego, który organizuje Fundacja Szczeciński Klub Rowerowy Gryfus, udział wzięło około pół tysiąca rowerzystów. Aż trudno uwierzyć, że w pierwszej edycji rajdu udział wzięło tylko 3 rowerzystów.

Rowerzyści pokonali wspólnie w dwa dni dystans około 260 km (150km pierwszego dnia oraz 110 km drugiego dnia). Trasa prowadziła przez Pomorza Zachodnie w Polsce oraz przez Meklemburgię – Pomorze Przednie w Niemczech. Uczestnicy rajdu jechali w grupach turystycznym tempem.

O bezpieczeństwo uczestników dbali wolontariusze Fundacji Szczeciński Klub Rowerowy Gryfus. Nad bezpiecznym przejazdem na odcinkach, gdzie nie ma możliwości korzystania ze ścieżek rowerowych czuwała policja.

W pierwszej edycji wzięło udział troje rowerzystów, w drugiej 7 osób, a w trzeciej już niemal 50 miłośników turystyki rowerowej. Coroczny wzrost liczby uczestników sprawił, że ósma edycja zgromadziła blisko 400 rowerzystów z Polski, Niemiec oraz Ukrainy.

Wyjazd odbywa się w ramach kampanii społecznej mającej na celu promocję turystki rowerowej, Szczecina i Pomorza Zachodniego, którą od wielu lat prowadzi Szczeciński Klub Rowerowy Gryfus.

Zobacz również

Zdarzenie w porcie. 36-latek potrzebował pomocy medyków

Świnoujscy strażacy pomagali przeniesieniu pacjenta po karetki pogotowia. Ratownicy medyczni zostali wezwani do świnoujskiego portu. …

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.