Strona główna / Lokalne / Flaga Polski będzie powiewać na latarni morskiej

Flaga Polski będzie powiewać na latarni morskiej

W asyście orkiestry Marynarki Wojennej i przy dźwiękach okrętowych i statkowych tyfonów, które zabrzmią niczym dzwony oddając należny honory naszym barwom narodowym. 2 maja w Świnoujściu, z okazji Dnia Flagi na latarni morskiej zawiśnie największa polska flaga!

O godz. 12.00, po konkursach i otwarciu wystawy o barwach narodowych grupa alpinistów, w asyście orkiestry Marynarki Wojennej wciągnie na trzon latarni polską flagę.

Biało-czerwone barwy będą widoczne z wielu kilometrów – z redy portu, kanału prowadzącego w głąb lądu, a także niemieckich kurortów, graniczących ze Świnoujściem.

W tym roku w Dzień Flagi zaangażowało się wielu partnerów. Głównym organizatorem jest Stowarzyszenie Miłośników Latarń Morskich, współorganizatorem Muzeum Obrony Wybrzeża w Forcie Gerharda i Świnoujska Organizacja Turystyczna.

Latarnię Morską w Świnoujściu wybudowano w latach 1854- 1857. Jest najwyższą ceglaną latarnią morską udostępnioną do zwiedzania na świecie.

Zobacz również

Zajęcia przedsiębiorczości w Specjalistycznej Placówce Wsparcia Dziennego Nr 2 TPD

Specjalistyczna Placówka Wsparcia Dziennego Nr 2 TPD w ramach swojej działalności zapewnia opiekę wychowawczą, rozwijane …

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.