Strona główna / Lokalne / „Konstytucja jest jak klucze do wolności, równości i sprawiedliwości” [ZDJĘCIA]

„Konstytucja jest jak klucze do wolności, równości i sprawiedliwości” [ZDJĘCIA]

W Świnoujściu na Placu Słowiańskim przy udziale kompanii honorowej flotylli oraz świnoujskiej orkiestry wojskowej delegacje wojska, policji i pozostałych służb mundurowych, lokalnych władz, instytucji i stowarzyszeń złożyły wiązanki kwiatów pod pomnikiem „Bohaterom walk o niepodległość Rzeczpospolitej”. 

– Nasi przodkowie zapisali ponadczasowe wartości – równość wszystkich wobec prawa, tolerancję, wolność wyznania i rządy oparte na woli narodu. Te wartości są jak klucze – do wolności, do równości wszystkich ludzi i sprawiedliwości – które są i mocno wierzę, będą jeszcze przez setki lat fundamentem polskiego narodu – mówił Paweł Sujka – zastępca prezydenta Świnoujścia.

Bezpośrednio po uroczystościach muzycy w marynarskich mundurach przenieśli się do muszli koncertowej w której zaprezentowano utwory marszowo – paradne.

Konstytucja 3 maja została ustanowiona ustawą rządową, którą sejm przyjął właśnie tego dnia. Została zaprojektowana w celu zlikwidowania wad systemu politycznego państwa opartego na wolnej elekcji i demokracji szlacheckiej.

Zobacz również

Silny wiatr. Niewiele zniszczeń w Świnoujściu

Odnotowano jedynie 4 interwencje strażaków. Przy ul. Wrzosowej doszło do złamania słupa energetycznego oraz powalenia …

Jeden komentarz

  1. stypa że wszyscy tacy smutni i zacięci w sobie?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.