Strona główna / Lokalne / Zespół Sabaton kręcił w Świnoujściu teledysk do najnowszej piosenki
Sabaton i fortowa załoga - Marcin Ossowski i Dariusz Krzywda, którzy brali udział w planie filmowym.

Zespół Sabaton kręcił w Świnoujściu teledysk do najnowszej piosenki

To jeden z najpopularniejszych zespołów z pogranicza power i heavy metalu w Europie. Większość jego utworów związanych jest z historią – te najsłynniejsze w Polsce piosenki dotyczą bitwy pod Wizną (40:1)  i Powstania Warszawskiego. Zdjęcia do teledysku Fields od Verdun kręcił w Forcie Gerharda w Świnoujściu.

Najsłynniejszy skandynawski zespół  hardrockowy Sabaton przez kilka dni kręcił  w Świnoujściu, w Forcie Gerharda teledysk do swojego najnowszego albumu. Tym razem o pierwszej wojnie światowej.

Aranżacja fortowego placu na bitewne pobojowisko trwała kilka dni.

Zdjęcia realizowano na jednym z fortowych placów, który zamienił się  w pole bitwy z czasów I wojny światowej. W rytm epickiego utworu, którego treść i ścieżka dźwiękowa do czasu premiery jest ściśle strzeżoną tajemnicą – prusacy starli się z francuskimi żołnierzami. Były wybuchy, efekty specjalne  i wyjątkowa muzyka w wykonaniu Sabatonu.

– Członkom zespołu bardzo spodobał się fort – opowiada Marcin Ossowski- Byli zaskoczeni ilością eksponatów, a na pamiątkę przekazali nam kilka pamiątek, które wkrótce przekażemy na cele charytatywne. To bardzo mili i kontaktowi artyści, których możemy zaliczyć do nowych przyjaciół Świnoujścia i fortu.

Premiera nowej płyty planowana jest na lipiec tego roku, ale pierwszy utwór z nowej płyty będzie można usłyszeć już 3 maja na specjalnym kanale zespołu.

Warto dodać, że plan filmowy Sabatonu to nie pierwsza tego typu realizacja w świnoujskich obiektach – w Forcie Gerharda  i Podziemnym Mieście realizowano zdjęcia do polskich i zagranicznych filmów dokumentalnych i filmów fabularnych.

 

Zobacz również

Plac budowy tunelu jest porządkowany

Na wyspie Wolin, wokół stacji Trafo TK2 wykonywana jest mała architektura, między innymi ogrodzenie budynku. …

3 komentarze

  1. Dlaczego nie zawitali do naszego wspanialego pustego amfiteatru?Napewno by sie zapelnil.

  2. Bardzo fajnie 🙂 ,sam myślałem że okolice Verdun 😛

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.