Strona główna / Lokalne / Pociąg do Pikniku – Poznaj Szczecin z POLREGIO

Pociąg do Pikniku – Poznaj Szczecin z POLREGIO

Zachodniopomorska Agencja Rozwoju Turystyki wraz z POLREGIO przygotowali wyjątkową atrakcję dla tych, którzy planują w drugi majowy weekend przyjechać do Szczecina. Akcja „Pociąg do Pikniku” odbywa się w trakcie trwania Pikniku nad Odrą – największej plenerowej imprezy turystycznej na Pomorzu Zachodnim. Osoby, które przyjadą do Szczecina pociągiem POLREGIO 11 lub 12 maja będą mogły wziąć udział w BEZPŁATNYM zwiedzaniu miasta z przewodnikiem.

Ośmiu szczecińskich przewodników przygotowało wyjątkowe programy zwiedzania. Uczestnicy akcji przeniosą się w czasie podczas wycieczek „Szczecin –miasto kontrastów” oraz „Szczecin szlakiem PRL” i zobaczą miasto oczyma bohaterów kinowych hitów w trakcie spaceru „Szczecin w filmowym kadrze”. Miłośnicy złotego trunku poznają historię lokalnego browarnictwa, o której opowie przewodnik prowadzący trasę „Szczecin z pianką”. Dla rodzin z dziećmi polecamy wycieczkę „Szlakiem legend i historii prawdziwych”, a dla miłośników pięknych starych budynków trasę „Architektura Szczecina”. Niezwykłe historie szczecinianek przedstawią przewodniczki prowadzące wycieczki „Szczecin kolebką caryc” oraz „Szczecińskie kobiety”.

W bezpłatnym zwiedzaniu mogą wziąć udział osoby, które w dniach 11 i 12 maja skorzystają z usług przewoźnika POLREGIO. Należy zachować bilet, aby później móc okazać go przewodnikowi. Na wycieczkę należy najpierw zapisać się przez formularz dostępny na stronie www.pikniknadodra.pl/pociagdopikniku. Pod tym adresem znajdują się także opisy tras i harmonogram wycieczek. Zapisy trwają do 9 maja. Liczba miejsc ograniczona – decyduje kolejność zapisów.

Wszystkie trasy zwiedzania zaczynają się na Dworcu Głównym w Szczecinie i kończą na  piknikowym stoisku POLREGIO na nabrzeżu Odry przy Wałach Chrobrego. Tam na uczestników akcji czekać będzie moc atrakcji w ramach Pikniku nad Odrą. Poznamy różne strony świata i ich smaki. Poszerzymy swoje muzyczne horyzonty i będziemy się świetnie bawić przy tanecznych występach na żywo. Napijemy się dobrego piwa i sprawdzimy, gdzie w tym roku najlepiej wybrać się na wakacje.

Główną częścią Pikniku nad Odrą są targi turystyczne „Market Tour”, gdzie przedstawiciele branży turystycznej z kraju i zagranicy będą prezentować swoje produkty. Ponadto na uczestników czekają dodatkowe atrakcje, takie jak Festiwal Smaków Food Trucków, wesołe miasteczko, Wielkie Gotowanie (sobota), konkursy, strefa produktów regionalnych, koncerty czy Strefa Browarów.

Więcej informacji na temat akcji: www.pikniknadodra.pl/pociagdopikniku
Piknik nad Odrą: www.pikniknadodra.pl, www.facebook.com/pikniknadodra

Organizatorzy akcji:
Zachodniopomorska Agencja Rozwoju Turystyki ZART Sp. z o.o., http://www.zart.pl
POLREGIO – Przewozy Regionalne, http://www.polregio.pl

Zobacz również

Piłka koszykowa dziewcząt w ramach liceliady 2022/2023

W środę 1 lutego, w hali sportowej Uznam Arena przy  ulicy Grodzkiej 5 odbyły się …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.