Strona główna / Lokalne / Wypłaty dla nauczycieli za strajk. Radni podjęli uchwałę intencyjną

Wypłaty dla nauczycieli za strajk. Radni podjęli uchwałę intencyjną

Radni ze Świnoujścia podjęli uchwałę dającą zielone światło prezydentowi miasta do szukania możliwości wypłaty wynagrodzeń nauczycielom uczestniczącym w strajku oświatowym.

– Uznaliśmy, że nauczyciele potrzebują tego wsparcia, czyli kolejnego głosu, że my naprawdę ich wspieramy. Całe grono, poza nielicznymi osobami, uważa że trzeba nauczycielom zrekompensować straty które ponieśli nie dla własnej korzyści, nie dla własnej sprawy, ale dla sprawy wspólnej – społecznej – uważa radna Dorota Mikulska.

Zgodnie z prawem strajkujący nie mogą otrzymać wynagrodzenia za czas, w którym nie wykonywali czynności zawodowych. Na ich konta w maju wpłyną wynagrodzenia pomniejszone o dni w których uczestniczyli w strajku.

Aktualne analizy prawa wykluczają wypłaty rekompensat za czas strajku. Dyrektorzy szkół mogliby naruszyć dyscyplinę finansową, co skutkowałoby ich zwolnieniem.

 

 

 

Zobacz również

Skrzyżowanie ze światłami lepsze od ronda?

Zmotoryzowani mieszkańcy zastanawiają się, czy po otwarciu tunelu w Świnoujściu ruch na ulicach nadmorskiego miasta …

7 komentarzy

 1. Mi też nie po drodze z Grupą Morską, ale D.M. dobrze mówiła. Podobnie jak paru innych radnych np. Leszek Waga czy Joanna Agatowska. A za radnych PiS to mi wstyd. Wszyscy strajkujący dostawali wypłaty: policjanci, górnicy, ratownicy medyczni. Co to za mszczenie się i hejt na nauczycieli? Ludziom chyba już do reszty w głowach zagrzało. Pisowska propaganda i szczujnia internetowych trolli zrobiła swoje.

 2. Jakie rekompensaty ? Nie ma pracy nie ma placy proste

  • Tu się zgadzam.Ja też bez pracy żadnego wynagrodzenia nie otrzymuję (i gwoli ścisłości żadnego socjalnego,ani 500 + też nie pobieram,”gdyby ktoś coś”,że niby żeruję z państwa).A pracuję i samotnie wychowuje niepełnoletnie dziecko.Tak więc może zastrajkujmy wszyscy.

 3. Ludzi wykształconych, którzy walczą o godne wynagrodzenia nazywac pasożytami. Ot, powiedzial, ten, który mieszka w komunalnym plus i za plusy żyje…. Osobiście, pomimo, że z Grupą Morską nie zawsze mi po drodze, to tym razem Pani Dorocie Mikulskiej dziękuję za empatie, wrażliwość i ludzkie podejście do tematu strajku nauczycieli. Tak trzymać Pani Doroto!

  • debilny komuch obserwator

   to co, już tylko nauczyciele są wykształceni? i niby oni nie maja 500plusów? jak się nie podoba to zmienić pracę i wziąć kredyt!

 4. a ta mikulska to czasem nie nauczycielka?

  • Bez pracy nie ma kołaczy

   Tu się zgadzam.Ja też bez pracy żadnego wynagrodzenia nie otrzymuję (i gwoli ścisłości żadnego socjalnego,ani 500 + też nie pobieram,”gdyby ktoś coś”,że niby żeruję z państwa).A pracuję i samotnie wychowuje niepełnoletnie dziecko.Tak więc może zastrajkujmy wszyscy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.