Strona główna / Lokalne / 74. rocznica zakończenia II wojny światowej w Europie

74. rocznica zakończenia II wojny światowej w Europie

W środę, 8 maja w garnizonach Świnoujście i Dziwnów odbyły się uroczystości upamiętniające 74. rocznicę zakończenia II wojny światowej w Europie.

Z okazji 74. rocznicy zakończenia II wojny światowej, na okrętach 8. Flotylli Obrony Wybrzeża podniesiona została wielka gala banderowa. O godzinie 12:30 na Placu Słowiańskim w Świnoujściu miały miejsce uroczystości z udziałem kompani honorowej oraz świnoujskiej Orkiestry Wojskowej.

Delegacje 8. Flotylli Obrony Wybrzeża, lokalnych władz samorządowych, służb mundurowych, kombatantów, harcerzy, placówek edukacyjnych, organizacji i instytucji oraz mieszkańcy miasta złożyli kwiaty pod pomnikiem „Bohaterom Walki o Niepodległość Rzeczpospolitej”. W trakcie uroczystości odbyła się modlitwa w intencji poległych żołnierzy na frontach II wojny światowej, odczytano Apel Pamięci oraz oddano salwę honorową.

Po uroczystościach na Placu Słowiańskim złożone zostały także kwiaty na świnoujskim cmentarzu komunalnym przy „Kwaterze Wiecznego Spoczynku Weteranów II wojny światowej”.

Zobacz również

Jeszcze przed wakacjami. Świnoujście otwiera tunel pod Świną

39 metrów pod lustrem wody – to najniżej położone miejsce w tunelu, który pod cieśniną …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.