Strona główna / Lokalne / 74. rocznica zakończenia II wojny światowej w Europie

74. rocznica zakończenia II wojny światowej w Europie

W środę, 8 maja w garnizonach Świnoujście i Dziwnów odbyły się uroczystości upamiętniające 74. rocznicę zakończenia II wojny światowej w Europie.

Z okazji 74. rocznicy zakończenia II wojny światowej, na okrętach 8. Flotylli Obrony Wybrzeża podniesiona została wielka gala banderowa. O godzinie 12:30 na Placu Słowiańskim w Świnoujściu miały miejsce uroczystości z udziałem kompani honorowej oraz świnoujskiej Orkiestry Wojskowej.

Delegacje 8. Flotylli Obrony Wybrzeża, lokalnych władz samorządowych, służb mundurowych, kombatantów, harcerzy, placówek edukacyjnych, organizacji i instytucji oraz mieszkańcy miasta złożyli kwiaty pod pomnikiem “Bohaterom Walki o Niepodległość Rzeczpospolitej”. W trakcie uroczystości odbyła się modlitwa w intencji poległych żołnierzy na frontach II wojny światowej, odczytano Apel Pamięci oraz oddano salwę honorową.

Po uroczystościach na Placu Słowiańskim złożone zostały także kwiaty na świnoujskim cmentarzu komunalnym przy “Kwaterze Wiecznego Spoczynku Weteranów II wojny światowej”.

Zobacz również

Inwestycje. Remont internatu przy SOSW

Szczecińska firma BAUEFFECT wykona modernizację pomieszczeń na drugim piętrze internatu w Specjalnym Ośrodku Szkolno – …

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.