Strona główna / Lokalne / Ministrowie na placu budowy nowej S3. Rusza budowa odcinka Brzozowo – Miękowo

Ministrowie na placu budowy nowej S3. Rusza budowa odcinka Brzozowo – Miękowo

Najważniejsi urzędnicy państwowi, a wśród nich ministrowie Joachim Brudziński oraz Andrzej Adamczyk wzięli udział w symbolicznym wbiciu łopaty, na terenie planowanej nowej drogi ekspresowej S3 (odcinek Brzozowo – Miękowo). 22 kilometrową trasę wybuduje firma Budimex.

11 kwietnia firma Budimex otrzymała decyzję ZRID dla odcinka od Rzęśnicy do Miękowa, a 26 kwietnia od Miękowa do Brzozowa. To łącznie ponad 40 km drogi ekspresowej, która będzie gotowa w 2021 roku. W ramach inwestycji zostanie dostosowany do współczesnych parametrów wybudowany w latach 70 ubiegłego wieku dwujezdniowy odcinek Rzęśnica – Miękowo oraz powstanie odcinek Miękowo-Rzęśnica (obecnie jest tam jednojezdniowa DK3). W ramach tych 2 inwestycji powstaną nowe węzły drogowe, a węzeł Rzęśnica, na którym dotychczas często tworzyły się zatory zostanie przebudowany.

Dla ostatniego odcinka S3 Świnoujście – Troszyn przetarg na realizację zostanie ogłoszony na przełomie 2019/2020 roku, obecnie trwają tam badania geologiczne. Zrealizowanie na przełomie 2023/2024 roku tego odcinka będzie oznaczała ukończenie S3 w województwie zachodniopomorskim. Wcześniej, bo już w przyszłym roku zakończy się przebudowa 2 ostatnich odcinków autostrady A6, które leżą na wspólnym przebiegu z drogą S3.

 

 

 

Zobacz również

PKP Intercity zapowiada nowy rozkład jazdy. Bezpośredni pociąg ze Świnoujścia do Czech

Wprowadzenie nowych pociągów, skrócenie czasu przejazdu na wielu trasach, lepsza dostępność komunikacyjna poprzez wprowadzenie dodatkowych …

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.