Strona główna / Lokalne / Ministrowie na placu budowy nowej S3. Rusza budowa odcinka Brzozowo – Miękowo

Ministrowie na placu budowy nowej S3. Rusza budowa odcinka Brzozowo – Miękowo

Najważniejsi urzędnicy państwowi, a wśród nich ministrowie Joachim Brudziński oraz Andrzej Adamczyk wzięli udział w symbolicznym wbiciu łopaty, na terenie planowanej nowej drogi ekspresowej S3 (odcinek Brzozowo – Miękowo). 22 kilometrową trasę wybuduje firma Budimex.

11 kwietnia firma Budimex otrzymała decyzję ZRID dla odcinka od Rzęśnicy do Miękowa, a 26 kwietnia od Miękowa do Brzozowa. To łącznie ponad 40 km drogi ekspresowej, która będzie gotowa w 2021 roku. W ramach inwestycji zostanie dostosowany do współczesnych parametrów wybudowany w latach 70 ubiegłego wieku dwujezdniowy odcinek Rzęśnica – Miękowo oraz powstanie odcinek Miękowo-Rzęśnica (obecnie jest tam jednojezdniowa DK3). W ramach tych 2 inwestycji powstaną nowe węzły drogowe, a węzeł Rzęśnica, na którym dotychczas często tworzyły się zatory zostanie przebudowany.

Dla ostatniego odcinka S3 Świnoujście – Troszyn przetarg na realizację zostanie ogłoszony na przełomie 2019/2020 roku, obecnie trwają tam badania geologiczne. Zrealizowanie na przełomie 2023/2024 roku tego odcinka będzie oznaczała ukończenie S3 w województwie zachodniopomorskim. Wcześniej, bo już w przyszłym roku zakończy się przebudowa 2 ostatnich odcinków autostrady A6, które leżą na wspólnym przebiegu z drogą S3.

 

 

 

Zobacz również

Jacek i Michał na zawodach w zimowym pływaniu w Gdyni

W dniach 4-5.02.2023 r. w Gdyni na Marinie Gdyńskiej odbyły się zawody zimowego pływania Gdynia …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.