Strona główna / Lokalne / Dogadali się z miastem i… ich garaże wypięknieją na wiosnę
hdr

Dogadali się z miastem i… ich garaże wypięknieją na wiosnę

Właściciele ciągu garaży u zbiegu ulicy 11 Listopada i Poznańskiej porozumieli się z Miastem i wspólnie poprawią estetykę tego miejsca. Oni pomalują bramy i ściany na jednakowy kolor, a miasto posadzi zieleń. Obie strony zadeklarowały się, że wszystko będzie gotowe do 20 czerwca. Jedni i drudzy mają nadzieję, że za ich przykładem pójdą inni.

To pierwsza w naszym mieście taka współpraca przy estetyzacji garaży. Obie strony mają jednak nadzieję, że w ślad za nimi pójdą także inni. W mieście jest bowiem sporo podobnych i gorszych wizerunkowo miejsc, które przy niewielkim nakładzie pracy i środków, można zmienić na lepsze. Trzeba tylko chcieć.

Z propozycją współpracy przy nowy wyglądzie tego miejsca wyszła Zastępca Prezydenta Miasta Barbara Michalska. Właścicieli garaży nie trzeba było prosić.

Nam też zależy, żeby nasze garaże i teren przy nich wyglądały ładnie, schudnie. Tym bardziej, że znajdują się  tuż przy jednej z głównych ulic – mówią właściciele garaży, którzy wczoraj (9 maja 2019) spotkali się w urzędzie miasta z Zastępcą Prezydenta Świnoujścia Barbarą Michalska oraz naczelnikami wydziałów urbanistyki i architektury oraz infrastruktury i zieleni miejskiej Joanną Smalc i Wioletą Nawrocką.

Wszyscy wspólnie ustalili, że ściany garaży zostaną pomalowane na jednakowy, beżowy kolor. Podobnie bramy; z jednej strony będą zielone, a z drugiej bordowo – ceglane. Aby kolory nie różniły się odcieniem, ustalono jeden rodzaj i numer farby a nawet sklep, w którym właściciele garaży je kupią. Dodatkowo na dole przednich ścian każdy położy niewielki cokolik.

Ta część ścian zwykle najbardziej się brudzi, a cokolik można po prostu umyć. Ma też walor estetyczny – mówią właściciele garaży.

Z kolei miasto, na swoim terenie, który oddziela część z garażami od chodnika i ulicy dosadzi nowe drzewa, a dodatkowo także tzw. zielone ściany, czyli rośliny, które utworzą coś na wzór ogrodzenia. Wspólnie uzgodniono, że będą miały 1,20 metra wysokości. Dodatkowo ścianę garaży od strony ulicy Poznańskiej pokryje zielone pnącze.

Serdecznie zapraszam innych, którzy byliby zainteresowani podobną współpracą. Jesteśmy otwarci i chętni do pomocy – mówi Barbara Michalska. – Świnoujście to miasto nas wszystkich i razem powinniśmy starać się, aby wyglądało coraz ładniej, estetyczniej.

BIK UM Świnoujście

Zobacz również

Poznaj Ranking TOP 10 miejsc na ferie nad Bałtykiem. Świnoujście wysoko w rankingu!

Choć zima kojarzy się z górami i szaleństwem na stokach narciarskich, to coraz więcej osób …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.