Strona główna / Lokalne / Akcja ratunkowa na Bałtyku. Nie żyje jeden z rybaków z kutra ŚWI 82

Akcja ratunkowa na Bałtyku. Nie żyje jeden z rybaków z kutra ŚWI 82

Na wysokości Mrzeżyna zatonął kuter rybacki ze Świnoujścia. Pod tratwą ratunkową z kutra ŚWI 82 znaleziono ciało jednego z rybaków. Informację potwierdza Rafał Goeck z Morskiej Służby Poszukiwania i Ratownictwa w Gdyni.

– Zgłoszenie od Straży Granicznej o zaginięciu zostało potwierdzone przez Kapitanat Portu w Dziwnowie. Zgłoszenie dotyczyło zaginięcia jednostki rybackiej ŚWI 82 koloru niebieskiego z zieloną plandeką. Do akcji natychmiast zadysponowane zostało łącznie 10 jednostek – mówi Rafał Goeck.

Akcja prowadzona jest z wody przy wykorzystaniu łodzi oraz z powietrza. Wiadomo, że na jednostce było 4 rybaków. Trwają poszukiwania pozostałych zaginionych.

– O godzinie 14:26 została odnaleziona tratwa ratunkowa, a pod nią niestety zostało odnalezione jedno ciało. Było to około 3 mil morskich na północny zachód od Mrzeżyna. Poszukiwania na chwilę obecną dalej trwają. Poszukujemy pozostałych 3 członków załogi – informuje Rafał Goeck.

Oprócz SAR-u, w akcji ratunkowej uczestniczy Straż Graniczna oraz Marynarka Wojenna.

Zobacz również

Z centrum miasta zniknie komin ciepłowni. Spółkę czeka przeprowadzka

Świnoujska ciepłownia – PEC zamierza przenieść przedsiębiorstwo poza ścisłe centrum miasta. Właśnie rozpoczęły się prace …

Jeden komentarz

  1. 𝕂𝕤𝕚𝕠𝕟𝕔

    ✝ ✝ ✝ ✝

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.