Strona główna / Lokalne / Basia Bańda, “Letnisko” dziś w ms44

Basia Bańda, “Letnisko” dziś w ms44

Refleksja Janiny Hobgarskiej, o najnowszej wystawie Basi Bańdy, najpełniej zachęca do wieczornego odwiedzenia galerii ms44. Tak pisze o wystawie: “Niepotrzebny jest jej realizm przedstawienia, wystarczy język abstrakcji poparty świetnym warsztatem.

Powierzchnię obrazów autorka zapełnia wizualną treścią oszczędnie, zostawia w niej mnóstwo powietrza i przestrzeni pozornie pustej. Czujemy się niejako zaproszeni do wejścia w nią z własną opowieścią. Z fragmentów realności wypatrzymy postaci, zaakcentowaną cielesność, cechy płciowe i rozmaite przedmioty. Wiotkie efemeryczne. Niektóre ułożą się w geometryczne kształty. Lekkość, oddech, rozwibrowana plama i pastelowy, rozwodniony kolor, sprawiają wrażenie płynności, zwiewności i czegoś nierealnego. To zjawiskowe obrazy, tak ulotne, że mamy wrażenie, iż zatrzymały się na płaszczyźnie tylko na chwilę, a za moment powędrują w inne miejsce lub zupełnie znikną. To piękna wystawa, która czeka na odkrycie przez państwa. Zapraszamy. Dziś o godzinie 18.00 do Miejskiej Galerii Sztuki Współczesnej ms44, przy ulicy Armii Krajowej 13, wstęp wolny.

Widać ewolucję procesu twórczego artystki w stronę wyciszenia palety kolorystycznej i formy. To, co zobaczyła autorka, poddane zostało artystycznemu przekształceniu i oddane nam jako efekt kreacji, budzi respekt. Szukamy odniesień do znanych nam rzeczy. Nie ulegajmy jednak dążeniom umysłu do nazywania skojarzeń, zobaczmy kompozycyjną maestrię, subtelność połączeń barwnych, płynność kształtów i posłuchajmy podszeptów intuicji.”

Zapraszamy. Dziś o godzinie 18.00 do Miejskiej Galerii Sztuki Współczesnej ms44, przy ulicy Armii Krajowej 13, wstęp wolny

                                        

Zobacz również

Tunel w Świnoujściu. Odpompowują 12 tysięcy metrów sześciennych wody!

Lada dzień rozpocznie się demontaż maszyny TBM Wyspiarka, która wydrążyła tunel pomiędzy wyspami Uznam i …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.