Strona główna / Lokalne / Basia Bańda, “Letnisko” dziś w ms44

Basia Bańda, “Letnisko” dziś w ms44

Refleksja Janiny Hobgarskiej, o najnowszej wystawie Basi Bańdy, najpełniej zachęca do wieczornego odwiedzenia galerii ms44. Tak pisze o wystawie: “Niepotrzebny jest jej realizm przedstawienia, wystarczy język abstrakcji poparty świetnym warsztatem.

Powierzchnię obrazów autorka zapełnia wizualną treścią oszczędnie, zostawia w niej mnóstwo powietrza i przestrzeni pozornie pustej. Czujemy się niejako zaproszeni do wejścia w nią z własną opowieścią. Z fragmentów realności wypatrzymy postaci, zaakcentowaną cielesność, cechy płciowe i rozmaite przedmioty. Wiotkie efemeryczne. Niektóre ułożą się w geometryczne kształty. Lekkość, oddech, rozwibrowana plama i pastelowy, rozwodniony kolor, sprawiają wrażenie płynności, zwiewności i czegoś nierealnego. To zjawiskowe obrazy, tak ulotne, że mamy wrażenie, iż zatrzymały się na płaszczyźnie tylko na chwilę, a za moment powędrują w inne miejsce lub zupełnie znikną. To piękna wystawa, która czeka na odkrycie przez państwa. Zapraszamy. Dziś o godzinie 18.00 do Miejskiej Galerii Sztuki Współczesnej ms44, przy ulicy Armii Krajowej 13, wstęp wolny.

Widać ewolucję procesu twórczego artystki w stronę wyciszenia palety kolorystycznej i formy. To, co zobaczyła autorka, poddane zostało artystycznemu przekształceniu i oddane nam jako efekt kreacji, budzi respekt. Szukamy odniesień do znanych nam rzeczy. Nie ulegajmy jednak dążeniom umysłu do nazywania skojarzeń, zobaczmy kompozycyjną maestrię, subtelność połączeń barwnych, płynność kształtów i posłuchajmy podszeptów intuicji.”

Zapraszamy. Dziś o godzinie 18.00 do Miejskiej Galerii Sztuki Współczesnej ms44, przy ulicy Armii Krajowej 13, wstęp wolny

                                        

Zobacz również

Międzyzdroje mają swoje oceanarium. Jest tuż przy promenadzie

 Za kilka dni zostanie otwarte nowo wybudowane oceanarium w Międzyzdrojach. Oceanarium to 220 ton wody …

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.