Strona główna / Lokalne / W Dzielnicy Nadmorskiej i Śródmieściu ciepła woda dopiero późnym popołudniem

W Dzielnicy Nadmorskiej i Śródmieściu ciepła woda dopiero późnym popołudniem

Przez cały poniedziałek w Przedsiębiorstwie Energetyki Cieplnej w Świnoujściu prowadzono prace konserwacyjne i remontowe. Do części dzielnic ciepło powróciło, ale nie wszędzie.

– Poniedziałkowa burza oraz intensywne opadu deszczu pokrzyżowały plany firmie zewnętrznej MK Kontrakt, zakończenie prac remontowych na magistrali C zasilającej w ciepło Śródmieście, tj. m.in. ul. Chrobrego, Bohaterów Września, Piastowską oraz Dzielnicę Nadmorską – informuje Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej.

Zgodnie z informacją przekazaną przez firmę MK Kontrakt wykonującej prace na zlecenie PEC Sp. z o.o. na sieci ciepłowniczej dostawa ciepła do tego rejonu nastąpi jeszcze dzisiaj w godzinach popołudniowo – wieczornych.

Dostawa ciepła do pozostałych rejonów miasta odbywa się bez zakłóceń.

Zobacz również

Po otwarciu tunelu promy „Bielik” co 30 minut

Po otwarciu tunelu w Świnoujściu zmieni się częstotliwość kursowania promów. Zamiast co 20 minut mają …

Jeden komentarz

  1. Ktoś się powinien zastanowić jak w 21-szym wieku brak wody w całym mieście przez ponad cały dzień wpływa na wizerunek tegoż miasta i jego włodarzy. Rozwiązania technologiczne, które wymagają takich przerw (np. brak duplikacji krytycznych fragmentów infrastruktury, aby można było jeden fragment wyłączyć pozostawiając w działaniu element zapasowy). To nie jest nowa sytuacja i jej rozwiązanie powinno być priorytetem zarówno dla władz PEC-u jak i władz miasta, ale oczywiście nikt nic nie zrobił. Widziałem sam zagranicznych turystów (nie tylko Niemców), którzy oczy otwierali że zdziwienia. Także brak ciepła powinien być powodem dla Sanepidu do zamknięcia czasowego wszystkich placówek serwujących jedzenie w mieście, jeśli nie mają wody. Jakiekolwiek inne działanie Sanepidu byłoby zwiększaniem zagrożenia zatruciami pokarmowymi.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.