Strona główna / Lokalne / Ulica Żeromskiego zaczyna przypominać bazar

Ulica Żeromskiego zaczyna przypominać bazar

Przy ulicy Żeromskiego w historycznej dzielnicy Świnoujścia, przybywa kolejnych namiotów handlowych. Uliczna sprzedaż wygląda jak bazar z lat 90 poprzedniego stulecia.

Działalność wymyka się urzędnikom spod kontroli. Sami sprzedawcy w wyglądzie swoich miejsc pracy nie widzą nic złego.

Punktów z rękodziełem i pamiątkami jest niewiele. Obok nich powstają te z ubraniami i plastikową biżuterią, mające się nijak do uzdrowiskowej dzielnicy miasta.

– Coraz więcej stoisk handlowych pojawia się na prywatnych terenach wzdłuż ulicy Żeromskiego. Nie wygląda to dobrze. Przeciwnie. Znów tworzy się coś na wzór handlu targowiskowego, który udało nam się jakiś czas temu zlikwidować na promenadzie. Czy nie można coś z tym zrobić? Czy to jest zgodne z prawem? – to jedno z pytań, jakie padło podczas spotkania branży turystycznej zrzeszonej w Świnoujskiej Organizacji Turystycznej z prezydentem miasta i jego zastępcami.

Prezydent miasta Janusz Żmurkiewicz obiecał, że zajmie się sprawą.
– To są co prawda tereny prywatne, ale jednocześnie znajdują się w strefie uzdrowiskowej. Objęte są również miejscowym planem zagospodarowania przestrzennego, który jasno precyzuje jaki rodzaj zabudowy jest tam dopuszczony – powiedział prezydent Janusz Żmurkiewicz.

Wczoraj wystosował list otwarty do właścicieli i zarządzających obiektami przy ulicy Żeromskiego na terenie których znajdują się takie stoiska.

Informuje w nim, że ustawianie licznych obiektów i stoisk handlowych, które wprowadzają charakter targowiskowy w obrębie strefy A ochrony uzdrowiskowej w Dzielnicy Nadmorskiej, stanowiącej jednocześnie obszar wpisany do rejestru zabytków, jest działaniem niezgodnym z miejscowym planem zagospodarowania przestrzennego, jak również ustawą uzdrowiskową.

– Proszę o niezwłoczne usunięcie pawilonów handlowych, kontenerów i stoisk handlowych z terenów Państwa nieruchomości i ewentualne organizowanie działalności handlowej i usługowej w parterach obiektów podstawowych – kończy pismo Prezydent Świnoujścia Janusz Żmurkiewicz. – Tereny po stoiskach powinny być zagospodarowane pod urządzoną zieleń, zgodnie z obowiązującym miejscowym planem zagospodarowania przestrzennego w tak sposób, aby wraz ze zmodernizowaną przestrzenią publiczną tworzyły harmonijny obraz Dzielnicy Nadmorskiej, przywracając jej atrakcyjność i uzdrowiskowy charakter.

Zobacz również

Poznaj Ranking TOP 10 miejsc na ferie nad Bałtykiem. Świnoujście wysoko w rankingu!

Choć zima kojarzy się z górami i szaleństwem na stokach narciarskich, to coraz więcej osób …

2 komentarze

  1. oj tam , to jeszcze nic w porównaniu z ul. Marynarki Wojennej

  2. A może czas pomyśleć nad miejscem gdzie turyści mogą kupić też pamiątki jak w każdej miejscowości nadmorskiej, od dziecka wiele razy w roku odwiedzam Świnoujście, gdzie spędzam wakacje ferie i wolne chwile wytchnienia od pracy. Cenie piękno i mam wielki sentyment do tego miasta ale coraz mniej zieleni, okrojona strefa przyrodniczą, brak atrakcji dla dzieci oraz imprez dla dorosłych, Świnoujście traci klimat kurortu nadmorskiego sam beton i hotele to chyba nie wszystko ludzie rzadzacy przemyślcie sprawę

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.