Strona główna / Lokalne / Wizyta Dowództwa Wielonarodowego Korpusu Północny-Wschód

Wizyta Dowództwa Wielonarodowego Korpusu Północny-Wschód

Zakończyło się seminarium kierowniczej kadry Dowództwa Wielonarodowego Korpusu Północny-Wschód przeprowadzone na okrętach i obiektach 8. Flotylli Obrony Wybrzeża.W ramach wizyty przedstawiciele WKP-W odbyli krótki rejs szkoleniowy.

Od 20 do 21 maja, na terenie obiektów szkoleniowych Portu Wojennego w Świnoujściu przeprowadzono seminarium kierowniczej kadry Dowództwa Wielonarodowego Korpusu Północny-Wschód mieszczącego się na co dzień w Szczecinie.

Jednym z elementów seminarium był rejs nawigacyjno-szkoleniowy na pokładzie okrętu transportowo-minowego z 8. Flotylli Obrony Wybrzeża. Na burcie ORP Gniezno uczestników powitał dowódca 8.FOW komandor Piotr Nieć. Podczas rejsu do Świnoujścia marynarze przedstawili uczestnikom seminarium strukturę i zadania 8.FOW, specyfikę służby na okręcie transpotowo-minowym, wyposażenie okrętu oraz zapoznali z jego przeznaczeniem i głównymi zadaniami.

Uczestnikami seminarium byli przedstawiciele poszczególnych oddziałów oraz ścisłe dowództwo WKP-W: dowódca generał broni Sławomir Wojciechowski, zastępca dowódcy generał dywizji Ulrich Johan Hellebjerg (Dania) oraz szef sztabu generał brygady Jürgen Stahl (Niemcy).

Źródło: 8 FOW

Zobacz również

Drastyczne! Ktoś truje koty wolno żyjące. Na działkach strzelają do nich z wiatrówki

Zwyrodnialstwo! Najgorsza sytuacja jest na działkach, tam zwierzęta są trute, zabijane z wiatrówki lub zabijane …

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.