Strona główna / Lokalne / Drogowcy proszą kierowców, by nie jeździli pod prąd na ul. Odrzańskiej

Drogowcy proszą kierowców, by nie jeździli pod prąd na ul. Odrzańskiej

Rozpoczęła się przebudowa ul. Odrzańskiej w Łunowie. Rozbierany jest lewy pas ruchu. Dlatego konieczne było wprowadzenie tymczasowej organizacji ruchu. Niestety wielu kierowców się do niej nie stosuje powodując niebezpieczne sytuacje.

Ulica jest przebudowywana na całym, ponad 700-metrowym przebiegu. Drogowcy rozbierają konstrukcję jezdni wykonanej z betonowych płyt. W tym celu musieli wyłączyć z ruchu cały pas jezdni. Wprowadzona została tymczasowa organizacja ruchu, polegająca na wprowadzeniu ruchu jednokierunkowego od strony ronda w kierunku ul. Zalewowej.

Niestety wielu kierowców ignoruje ustawione znaki drogowe (w tym zakaz wjazdu) i jadą pod prąd w kierunku ronda. Powoduje to niebezpieczne sytuacje, kiedy jednocześnie z naprzeciwka porusza się pojazd zgodnie w obowiązującym kierunkiem. Wyminiecie się w takim wypadku wymaga zjechania na chodnik lub rozbierany pas jezdni.

Dlatego pracownicy firmy prowadzącej prace apelują, by kierowcy respektowali znaki i w kierunku ul. Pomorskiej jechali objazdem przez ul. Zalewową. Nie wymaga to zbyt dużego dołożenia drogi.

Źródło: UM Świnoujście

Zobacz również

Runęło metalowe ogrodzenie. „Tu dojdzie do nieszczęścia!”

Porywisty wiatr przewrócił metalowe ogrodzenie terenu przy skrzyżowaniu ulic 11 Listopada i Matejki. W tym …

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.