Strona główna / Lokalne / Rozpoczynasz przygodę z bieganiem? Ta grupa jest dla ciebie!

Rozpoczynasz przygodę z bieganiem? Ta grupa jest dla ciebie!

Myślisz o rozpoczęciu biegania w grupie, ale nie wiesz jak zacząć? Biegacze ze Świnoujścia mają specjalne treningi dla osób stawiających pierwsze biegowe kroki.

– Jeżeli ktoś ma ochotę zacząć biegać, albo już biega, lecz sam, to może dołączyć do takiej grupy jak my. Biega się wtedy łatwiej i przyjemniej. Biegamy spokojnym tempem,  co jakiś czas maszerujemy. Najczęściej pokonujemy dystans około 10 kilometrów – zachęca Agnieszka Drzewiecka.

Świnoujscy biegacze uważają, że bieganie nie ma być torturą, ale przyjemnością. Należy też pamiętać, że trening to nie rewia mody – ma być przede wszystkim wygodnie.

– Wystarczą buty biegowe, ubranie dostosowane do pogody i butelka wody. Przyda się także dowód osobisty, bo często biegamy po niemieckiej części wyspy Uznam. Szczegóły o trasie można znaleźć na facebookowym profilu „Biegacze Świnoujście” – dodaje Agnieszka Drzewiecka.

Najbliższy trening we wtorek/czwartek o godz. 18:30. Start z Placu Wolności w Świnoujściu. Długość trasy to około 12 km. Należy obowiązkowo zabrać ze sobą dobry humor.

Zobacz również

Jacek i Michał na zawodach w zimowym pływaniu w Gdyni

W dniach 4-5.02.2023 r. w Gdyni na Marinie Gdyńskiej odbyły się zawody zimowego pływania Gdynia …

2 komentarze

  1. Rozczarowana

    Inicjatywa może i fajna…..ale właśnie jest to ale. Najlepiej zacząć biegać sobie z koleżanką lub kolegą, bardzo zachęcająco 12 km i tak w rzeczywistości jest będą mówić dasz radę a później ….super czas tak przeciagnęli moją znajomą do domu wróciła po 3 godzinach i wiecej nie pobiegła☹

  2. Super inicjatywa, podziwiam
    Tylko dla osoby początkujacej 12km to maraton

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.