Strona główna / Lokalne / Nie ma gdzie parkować? Sporo miejsca na parkingu przy ul. Bałtyckiej

Nie ma gdzie parkować? Sporo miejsca na parkingu przy ul. Bałtyckiej

Trwa modernizacja ul. Wojska Polskiego.  Truizmem jest określenie, że podczas modernizacji ulic zawsze są utrudnienia, z którymi muszą się borykać zarówno mieszkańcy, jak i kierowcy. Nie inaczej jest z ul. Wojska Polskiego.

Zdajemy sobie sprawę, że remont tak istotnego ciągu komunikacyjnego generuje szczególne utrudnienia i budzi napięcie wśród użytkowników.

Faktem jest, że przy samej jezdni liczba miejsc parkingowych stopniowo się zmniejsza. Jedną z podstawowych idei przyświecających inwestycji była poprawa bezpieczeństwa ruchu. We wcześniejszym układzie, gdy można było parkować samochody przy jezdni wielokrotnie dochodziło do zdarzeń niebezpiecznych (podczas przebiegania kierowców i pasażerów od samochodu na drugą stronę jezdni, czy kolizji i stłuczek podczas parkowania i opuszczania miejsc postojowych). Dlatego po przebudowie parkować bezpośrednio przy jezdni nie będzie można.

Jednocześnie przy ul. 11 Listopada – w ramach tego kontraktu – powstaje nowy parking (przy wykorzystaniu kostki brukowej zdjętej z nawierzchni ul. Wojska Polskiego). Będzie on dedykowany m.in. klientom punktów handlowych znajdujących się przy ul. Wojska Polskiego. Drugim parkingiem dedykowanym temu samemu celowi jest działający już teraz parking leśny przy ul. Bałtyckiej. Jest on bezpłatny i ogólnodostępny. Jednakże niewykorzystany w stopniu takim, w jakim mógłby (co widać na zamieszczonych zdjęciach). Byliśmy tam wielokrotnie i zawsze było tu kilkadziesiąt miejsc wolnych.

Źródło: UM Świnoujście

Zobacz również

PKW podała frekwencję wyborczą w Świnoujściu z godz. 12.00

Państwowa Komisja Wyborcza podała frekwencję wyborczą w II turze wyborów. W Świnoujściu uprawnionych do głosowania …

Jeden komentarz

  1. całkowicie bezpłatny czy tak jak na warszowie gdzie żule “pilnują”

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.