poniedziałek , 5 grudnia 2022
Strona główna / Lokalne / Dodatkowa karetka już jeździ

Dodatkowa karetka już jeździ

W sezonie letnim ratownicy medyczni, szczególni ci, którzy udzielają pomocy na wybrzeżu, mają znacznie więcej pracy. Z tego też powodu latem w 7 miejscowościach nadmorskich pojawią się dodatkowe, sezonowe zespoły ratownictwa medycznego.

Liczbę i rozmieszczenie zespołów ratownictwa medycznego WSPR na terenie naszego województwa ustala wojewoda zachodniopomorski w Planie Działania Systemu Państwowe Ratownictwo Medyczne. Zgodnie z tym planem w 42 miejscowościach Pomorza Zachodniego czuwają przez całą dobę 82 zespoły ratownictwa medycznego (66 zespołów podstawowych i 16 zespołów specjalistycznych). To w sumie 180 ratowników medycznych, pielęgniarek i lekarzy każdego dnia i nocy! W sezonie letnim w naszym województwie jest ich jeszcze więcej – wszystko dlatego, że późną wiosną i latem więcej osób przebywa w naszym regionie. Konieczne są więc dodatkowe karetki i zespoły ratowników, aby odpowiednio zadbać o bezpieczeństwo mieszkańców i turystów. W sezonie letnim na wybrzeżu pojawi się w sumie 7 dodatkowych ambulansów z ratownikami.

Gdzie pojawią się dodatkowe sezonowe karetki?

  • W Świnoujściu – od 1. czerwca do 30. września (oprócz karetki sezonowej będą tu cały czas funkcjonować 2 zespoły całoroczne)
  • W Międzyzdrojach – od 24. czerwca do 31. sierpnia (oprócz karetki sezonowej będą tu cały czas funkcjonować 2 zespoły całoroczne)
  • W Darłowie – od 24. czerwca do 31. sierpnia (oprócz karetki sezonowej będzie tu cały czas funkcjonować 1 zespół całoroczny)
  • *W Dziwnowie – od 24. czerwca do 31. sierpnia
  • *Ustroniu Morskim – od 24. czerwca do 31. sierpnia
  •  *Mielenku – od 24. czerwca do 31. sierpnia
  •  *Pobierowie – od 24. czerwca do 31. sierpnia

*W tych miejscowościach poza sezonem letnim nie stacjonuje żaden zespół ratownictwa medycznego WSPR. Pacjentom z tych miejscowości poza sezonem letnim pomocy udzielają zespoły stacjonujące najbliżej miejsca zdarzenia czyli te z Międzyzdrojów, Kamienia Pomorskiego, Kołobrzegu, Gryfic i Koszalina.

 

Zobacz również

Przy budowie ekspresówki do Świnoujścia pracują od rana do późna

Szybkie zapadanie zmroku nie oznacza, że prace budowlane na inwestycjach trwają obecnie krócej. Wykonawcy odcinka …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.