Strona główna / Lokalne / Lody. Które smaki najlepsze na upały?

Lody. Które smaki najlepsze na upały?

W takie upalne dni nic nie robi tak dobrze, jak lody. Nie tylko owocowe smaki cieszą się popularnością, gdy z nieba leje się żar. Szukając odrobiny ochłody, najczęściej sięgamy po butelkę wody lub kulkę lodów. Gdy temperatura osiąga 30 stopni Celsjusza, przed lodziarniami ustawiają się długie kolejki. Co najczęściej zamawiają goście punktów z lodami?

– Rodzice małym dzieciom zamawiają delikatne smaki takie jak: śmietanka i truskawka. Sami wolą orzeźwiające kwaskowate sorbety. Popularnością cieszy się wiśnia, cytryna oraz arbuz – zachwala Jakub Pobereźny z lodziarni Kaai.

W lodziarniach można spotkać trzy kultowe smaki: śmietanka, czekolada oraz truskawka. Te pamiętamy z dzieciństwa i po nie najchętniej sięgamy w upalne dni.

– Śmietanka i czekolada kojarzy się niektórym z ich latami młodości, gdy jedli lody przekładane dwoma wafelkami – mówi sprzedawca lodów Kaai. – Niektórzy największą radość mają, gdy ciekną im po wafelku i mogą go oblizać. To zabawne – dodaje.

Wielkim hitem są lody o smaku słonego karmelu, ciasteczkowe oraz jogurtowe z malinami.

Zobacz również

Ruszyły wakacje! Ratownicy pilnują bezpieczeństwa kąpiących się na świnoujskiej plaży

W piątek na maszt przy bazie ratowników ratownicy wciągnęli Błękitną Flagę, międzynarodowe wyróżnienie, które otrzymały …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.