Strona główna / Lokalne / Harcerze poznali pracę policjantów

Harcerze poznali pracę policjantów

Jak wygląda praca policyjnego technika? Jak korzystać z numerów alarmowych? Co jest we wnętrzu radiowozu? Odpowiedzi na te i wiele innych pytań udzielili funkcjonariusze z Komendy Miejskiej Policji w Świnoujściu, którzy oprowadzali harcerzy ze Szkoły Podstawowej nr 1 z V Drużyny Harcerzy „Patria” im. Powstańczej Poczty Polowej ZHR Świnoujście po świnoujskiej komendzie.

Harcerze zobaczyli nie tylko, co kryje w swoim wnętrzu budynek Komendy Miejskiej Policji w Świnoujściu, ale także jak wygląda praca policyjnego technika, który pokazał, jak ujawnia się ślady daktyloskopijne, stanowisko dowodzenia, gdzie Oficerowie Dyżurni podejmują najważniejsze decyzje oraz w co wyposażony jest policyjny radiowóz, a nawet, jak wygląda codzienne szkolenie policyjnego psa!

Wizyta harcerzy w KMP Świnoujście była nie tylko okazją do pokazania jak wygląda praca policjantów, ale przede wszystkim, przypomnienia o podstawowych zasadach bezpieczeństwa.

Post. Kamil Zwierzchowski

Komenda Miejska Policji w Świnoujściu

Zobacz również

Ostrzeżenie przed silnym wiatrem!

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej ostrzega przed silnym wiatrem w Zachodniopomorskiem. W północnych częściach regionu …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.