Strona główna / Lokalne / Indywidualne Mistrzostwa Województwa w Lekkiej Atletyce w ramach Igrzysk Młodzieży Szkolnej

Indywidualne Mistrzostwa Województwa w Lekkiej Atletyce w ramach Igrzysk Młodzieży Szkolnej

Dnia 4 czerwca 2018 r. o godzinie 11.30 świnoujski stadion lekkoatletyczny ponownie gościł młodych adeptów lekkiej atletyki, rocznik 2005-2003 z 21 powiatów województwa zachodniopomorskiego.

W tym dniu odbyły się Indywidualne Mistrzostwa Województwa w LA w ramach Igrzysk Młodzieży Szkolnej. Organizatorami zawodów byli: Wojewódzki Szkolny Związek Sportowy oraz Ośrodek Sportu i Rekreacji „ Wyspiarz.

Prawo startu w zawodach uzyskali zwycięscy powiatów w każdej konkurencji lekkoatletycznej, którzy reprezentowali swoje szkoły.

Młodzież rywalizowała w konkurencjach biegowych: 80m p.pł kobiet, 110 m p.pł mężczyzn, 100m, 300m, 600m kobiet, 1000m kobiet i mężczyzn, 2000m mężczyzn oraz w sztafetach 4x100m, a także w  konkurencjach technicznych: skok w dal, skok wzwyż, rzut oszczepem, rzut dyskiem i pchnięcie kulą.

Pierwsze trzy miejsca nagrodzono okolicznościowymi medalami ufundowanymi przez WSZS Szczecin, zaś dla trzech najlepszych zawodniczek i zawodników wręczono pamiątkowe puchary ufundowane przez OSiR „Wyspiarz”.

Najlepsze wyniki zawodów ( pełny komunikat znajduje się na stronie WSZS Szczecin)

 

Dziewczęta

80 m ppł.         1. Pastuszko Patrycja               SP 6 Szczecinek                      13.43

100 m              1. Rejchert Anna                      SP Dziwnów                           12.85

300 m              1.  Pieróg Agata                       SP 3 Łobez                              42.40

600 m              1. Kardasz Maja                      SP 1 Barlinek                          1:44.33

1.000 m           1. Hrycyk Anna                         SP 1 Kołobrzeg                     3:08.58

4 x 100 m        1. SP 7 Szczecin                                                                     54.25

W dal              1. Bujarowicz Joanna                 SP Gryfice                             4.86

Wzwyż             1. Zdzięborska Paulina                  SP 2 Płoty                         153

Kula                1. Ostrowska Karolina                  SP 1 Złocieniec                   10.44

Dysk               1. Woldt Sandra                       Gimnazjum Barwice                33.67

Oszczep          1. Derkach Viktoria                 SP 7 Szczecin                          36.59

 

Chłopcy

110 m ppł.       1. Swoboda Dawid                   SP 7 Szczecin                          14.90

100 m              1. Swoboda Dawid                   SP 7 Szczecin                          11.26

300 m              1. Udycz Artur                          Gim. Społeczne Dziwnów        37.41

1.000 m           1. Jędrzejak Wiktor                  Gimnazjum 2 Gryfino               2:39.76

2.000 m           1.Matwiej Miłosz                     SP 4 Barlinek                          6:12.48

Wzwyż              1. Stencel Maciej                       SP 11 Stargard                       1.80

Skok w dal        1. Cezary Wilk                           SP 11 Stargard                       6.02

Kula                1. Klaman Krystian                  SP 5 Szczecinek                      11.17

Oszczep          1. Krawczyk Jakub                  SP 1 Złocieniec                        45.48

Dysk                 1.Benjamin Dąbrowski              SP 3 Złocieniec                     43.61

Sztafeta 4 x 100m    1. PSP 4 Świdwin                                                             48.16

 

Trzy najlepsze zawodniczki zawodów ( wg tabel wielobojowych)

I miejsce Agata Pieróg – SP 3 Łobez – 300 m 42,40     –    153 pkt

II miejsce Anna Rejchert  – SP Dziwnów – 100 m 12,85 – 151 pkt

III miejsce Nikola Balon – SP 2 Płoty – 100 m 12,88      – 150 pkt

Trzech najlepszych zawodników ( wg tabel wielobojowych)

I miejsce Dawid Swoboda – SP 7 Szczecin – 110 ppł 14,90 – 184 pkt

II miejsce Wiktor Jędrzejak – Gimnazjum nr 2 Gryfino – 1000 m 2,39,76 – 163 pkt

III miejsce Artur Udycz – SP Dziwnów – 300 m 37,41 – 158 pkt

Zobacz również

Krwiodawstwo. Nasi żołnierze oddali 30 litrów krwi dla potrzebujących saperów

Blisko 30 litrów krwi oddali żołnierze oraz pracownicy resortu obrony narodowej z 8. Flotylli Obrony …

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.