Strona główna / Lokalne / Zatrzymano sprawcę ranienia turystki na promenadzie

Zatrzymano sprawcę ranienia turystki na promenadzie

Policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Świnoujściu ustalili i zatrzymali podejrzanego o spowodowanie uszczerbku na zdrowiu kobiety idącej promenadą. Mężczyzna usłyszał zarzut spowodowania obrażeń ciała u pokrzywdzonej w wyniku rzucenia kamieniem oraz narażenia na bezpośrednie niebezpieczeństwo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu, tj. o czyn z art. 160 § 1 i art. 157 § 2 kk. Czyn ten zagrożony jest karą pozbawienia wolności do lat 3.

Prokurator po przesłuchaniu podejrzanego uznał za zasadne dodatkowe zabezpieczenie prawidłowego toku postępowania i w tym celu zastosował środek zapobiegawczy w postaci dozoru Policji, zobowiązując jednocześnie podejrzanego do informowania o każdorazowej zmianie miejsca pobytu.

Dotychczasowe ustalenia wskazują iż dnia 4 czerwca br. późnym wieczorem, spacerująca świnoujską promenadą kobieta nagle poczuła uderzenie, które spowodowało zranienie głowy.

W wyniku szeregu czynności, policjanci ustalili i zatrzymali mężczyznę podejrzanego o spowodowanie tego zdarzenia. Na tym etapie postępowania wykluczono użycie przez podejrzanego broni pneumatycznej.

Zespół prasowy KWP Szczecin/ AŚ

Zobacz również

Świnoujski szpital: „Byliśmy na Jarmarku Wikingów”

Nawet wiking musi dbać o zdrowie – stąd obecność pracowników świnoujskiego szpitala na Festiwalu Słowian …

Jeden komentarz

  1. to nie był strzał a taka afera w mediach

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.