Strona główna / Lokalne / Bezpiecznie nad morzem. Policjanci szkoli się

Bezpiecznie nad morzem. Policjanci szkoli się

W dniu 7 czerwca 2019r. o godz. 11:00 na terenie bazy szczecińskiego Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego przy ul. Heyki nad Kanałem Zielonym, odbył się briefing prasowy dot. kampanii „Bezpiecznie nad Morzem” realizowanej przez Oddział Prewencji Policji w Szczecinie i Urząd Marszałkowski Województwa Zachodniopomorskiego. Po krótkim spotkaniu z mediami policjanci OPP w Szczecinie od razu przystąpili do szkolenia z ratownictwa wodnego i udzielania pierwszej pomocy osobie tonącej.

Podczas piątkowego spotkania nastąpiła inauguracja tegorocznej edycji projektu „Bezpiecznie nad Morzem”. W spotkaniu udział wzięli:

Pan Mariusz Sikora – Dyrektor Wydziału Bezpieczeństwa i Ochrony Informacji Niejawnych Urzędu Marszałkowskiego Województwa Zachodniopomorskiego,

Pan Marek Jasztal – Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Szczecinie, mł. insp. Radosław Szumski Zastępca Dowódcy Oddziału prewencji Policji w Szczecinie,

Pan Jacek Kleczaj – Prezes Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego w Szczecinie oraz uczestniczący w szkoleniu funkcjonariusze OPP w Szczecinie.

W ramach kampanii policjanci Oddziału Prewencji Policji w Szczecinie, którzy podczas każdych wakacji dbają o bezpieczeństwo osób wypoczywających na zachodniopomorskim wybrzeżu, doposażeni zostali w 20 zestawów zawierających rzutkę i automatyczną kamizelkę ratunkową. Zakupiony sprzęt trafi do funkcjonariuszy, którzy podczas zbliżającego się sezonu letniego pełnić będą służbę w miejscowościach nadmorskich.

Projekt „Bezpiecznie nad Morzem” ma także wymiar edukacyjny. Kampania zakłada zakup mini zestawów pierwszej pomocy zawierających maseczkę do resuscytacji oraz rękawiczki jednorazowe, które przekazywane będą turystom oraz mieszkańcom naszego regionu. Podczas kampanii zorganizowany zostanie także piknik pod hasłem „Bezpiecznie nad Morzem”, w czasie którego policjanci OPP w Szczecinie prowadzić będą zajęcia z zakresu resuscytacji oraz zasad udzielania pomocy osobie tonącej. Tym samym projekt stanowić będzie kontynuację kampanii „Bezpiecznie nad Morzem” realizowanej przez Województwo Zachodniopomorskie i OPP w Szczecinie w 2018r.

Całkowity koszt dofinansowania projektu z budżetu Województwa Zachodniopomorskiego to 10 000 złotych.

Podczas szkolenia, które odbyło się 7 czerwca br. przeprowadzono symulację akcji ratowniczej osoby tonącej w Odrze. Zademonstrowany został również sposób działania osobistej kamizelki ratunkowej, która pompuje się automatycznie w chwili wpadnięcia do wody. Zajęcia przeprowadzili doświadczeni i wykwalifikowani instruktorzy oraz ratownicy ze szczecińskiego Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego, a także funkcjonariusze z referatu wodnego KMP w Szczecinie.

W sumie w ramach projektu z ratownictwa wodnego i udzielania pierwszej pomocy osobie tonącej przeszkolonych zostanie 100 policjantów Oddziału Prewencji Policji w Szczecinie

asp. A. Bierbasz – Krawczyk

Zobacz również

Park Zdrojowy. Zobacz, jak powstaje altana koncertowa

Wykonawca prac rewitalizacyjnych w kwartale części Parku Zdrojowego pomiędzy ulicami Chrobrego i Krzywoustego jest w …

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.