Strona główna / Lokalne / Miał fałszywe prawo jazdy i sześć zakazów prowadzenia

Miał fałszywe prawo jazdy i sześć zakazów prowadzenia

21-letniego mieszkańca województwa pomorskiego 6 czerwca zatrzymała w Świnoujściu Straż Graniczna. Mężczyzna kierował ciężarówką, do kontroli okazał funkcjonariuszom podrobione brytyjskie prawo jazdy. 

Mercedes zmierzał w stronę promu wypływającego do Szwecji. Strażnicy graniczni z Placówki Straży Granicznej w Świnoujściu zatrzymali go do kontroli drogowej. Kierowca okazał brytyjskie prawo jazdy, ale jak zauważyli funkcjonariusze, różniło się wieloma szczegółami, nie było zgodne z obowiązującym wzorem. W tej sytuacji mężczyznę wraz z dokumentem zatrzymali. Wkrótce 21-latek usłyszał zarzut popełnienia przestępstwa przeciwko wiarygodności dokumentów i złamania sądowego zakazu. Śledczym powiedział, że prawo jazdy kupił za 700 zł. Okazało się, że mężczyzna posiada sześć zakazów prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych do kwietnia 2024 roku. Prokuratura Rejonowa w Świnoujściu sprawę o jego ukaranie skierowała do miejscowego sądu. 21-latek został zwolniony.

Zobacz również

ETZT. Będą trzy stacje do ładowania elektryków

Trzy stacje do ładowania samochodów elektrycznych powstaną w najbliższym czasie w Świnoujściu. Ogólnodostępne punkty do …

Jeden komentarz

  1. W tak młodym wieku taki wynik? Taka informacja, że aż sie smiac chce. To co kolego, teraz prawko z dokumencika? 😀

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.