Strona główna / Lokalne / 2,2 mln złotych do wydania w ramach Budżetu Obywatelskiego

2,2 mln złotych do wydania w ramach Budżetu Obywatelskiego

Rusza Budżet Obywatelski 2020. Trochę ponad 2 mln złotych na projekty tzw. twarde i 200 tysięcy na miękkie – tak zdecydowała Rada Miasta Świnoujście. Urzędnicy na wnioski czekają do 3 lipca 2019. To już szósta edycja świnoujskiego Budżetu Obywatelskiego.

Zasady, tryb przeprowadzenia BO oraz wysokość środków  jakie będą przeznaczone na realizację zwycięskich wniosków, ustaliła Rada Miasta Świnoujście w dwóch uchwałach: pierwsza Nr X/88/2019 z 25 kwietnia 2019 i druga Nr XII/100/2019 z 30 maja 2019 roku. Wysokość środków na BO 2020 przyjęto w kwocie 2.200.031,83 zł., czyli w wysokości 0,5973% wydatków Gminy zawartych w sprawozdaniu z wykonania budżetu za 2018 rok.

Koszt realizacji jednego projektu inwestycyjnego (tzw. twardego) nie może przekroczyć 1 mln złotych, a miękkiego (czyli o charakterze prospołecznym, kulturalnym, oświatowym lub sportowym) – 40 tys. złotych. Wniosek musi mieć poparcie 30 osób. Przed złożeniem formularza wniosku mieszkańcy Miasta mogą propozycję realizacji projektu skonsultować merytorycznie z komórkami organizacyjnymi Urzędu i jednostkami organizacyjnymi Miasta oraz uzyskać nieodpłatną pomoc w zakresie wstępnego oszacowania kosztu inicjatywy.

Wypełnione formularze wniosków, wraz z kompletem wymaganych załączników, należy złożyć w okresie: 12 czerwca – 3 lipca 2019 r., w następujący sposób:

1)        osobiście;

2)        elektronicznie;

3)        za pośrednictwem poczty tradycyjnej.

  1. Formularze wniosków osobiście należy składać w zorganizowanych punktach:

1)        na Stanowisku Obsługi Interesantów Urzędu Miasta Świnoujście, ul. Wojska Polskiego 1/5;

2)        w Informacji Turystycznej, Plac Słowiański 6/1;

3)        w Miejskiej Bibliotece Publicznej, ul. Piłsudskiego 15;

4)        w Miejskim Domu Kultury, Filia nr 1 – Osiedle Przytór-Łunowo, ul. Zalewowa 40;

5)        w Miejskim Domu Kultury, Filia nr 2 – Osiedle Warszów, ul. Sosnowa 18;

6)        w Miejskim Domu Kultury, Filia nr 3 – Osiedle Karsibór, ul. 1 Maja 40.

  1. Wnioski w formie elektronicznej mieszkańcy Miasta składają przesyłając wypełniony, zeskanowany formularz wniosku na adres wo.kancelaria@um.swinoujscie.pl lub poprzez elektroniczną skrzynkę podawczą na platformie ePUAP na formularzu „Pismo ogólne do podmiotu publicznego”.
  2. Formularze wniosków za pośrednictwem poczty tradycyjnej należy wysłać listem na adres Urzędu Miasta Świnoujście, ul. Wojska Polskiego 1/5, 72-600 Świnoujście z dopiskiem

„Budżet Obywatelski – 2020: Projekt”. Za datę złożenia wniosku uważa się datę stempla pocztowego.

Zgodnie z harmonogramem przyjęte wnioski zostaną ogłoszone 10 września 2019 na stronie internetowej www.swinoujscie.pl oraz BIP razem z kartą do głosowania i rozpocznie się głosowanie, które potrwa do 27 września 2019.

We wrześniu odbędą się również spotkanie konsultacyjne autorów projektów z mieszkańcami Miasta oraz publiczna prezentacja projektów przez autorów.

Informacje o Budżecie Obywatelskim 2020 dostępne są na oficjalnej stronie internetowej Miasta www.swinoujscie.pl oraz w Biuletynie Informacji Publicznej pod adresem: http://bip.um.swinoujscie.pl/artykuly/1522/2020

BIK UM Świnoujście

Zobacz również

Plac budowy tunelu jest porządkowany

Na wyspie Wolin, wokół stacji Trafo TK2 wykonywana jest mała architektura, między innymi ogrodzenie budynku. …

Jeden komentarz

  1. ꘐ ꖜ ꗈ ꕧ ꔠ ꖟ

    A jak tam kładka nad torami?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.