Strona główna / Lokalne / Spotkanie z Rzecznikiem Praw Obywatelskich
Foto: Wojciech Basałygo

Spotkanie z Rzecznikiem Praw Obywatelskich

Centrum Projektów Społecznych – Biuro Rzecznika Praw Obywatelskich, zaprasza na spotkanie z rzecznikiem praw obywatelskich Adamem Bodnarem w Świnoujściu w dniu 13 czerwca 2019 r. (czwartek) godz. 18.00 – 20.00, Galeria Art. – Miejski Dom Kultury, ul. Wojska Polskiego 1/1.

Jako współpracownicy Adama Bodnara – Rzecznika Praw Obywatelskich – organizujemy spotkanie Rzecznika z mieszkańcami Świnoujścia. Podczas spotkania można będzie opowiedzieć Rzecznikowi o problemach, z jakimi mierzą się Państwo w swoich społecznościach, np.:

  • Kłopoty z dostępem do lekarzy?
  • Betonowe hotele zamiast parków?
  • Praca na umowie śmieciowej?
  • Trudności w dostępie do tanich mieszkań?
  • Upadająca komunikacja w regionie?

Wiedząc o Państwa aktywności społecznej serdecznie zapraszamy na spotkanie i pomoc przy upowszechnianiu informacji o nim. Jeśli znają Państwo osoby, które mogłyby przekazać szeroko informacje o planowanym wydarzeniu, prosimy o udostępnienie im informacji bezpośrednio.

Zależy nam, aby jak największa liczba osób mogła przedstawić swoje sprawy, porozmawiać z Rzecznikiem bezpośrednio.

W trakcie spotkania staramy się wskazać możliwe rozwiązania, podać przykłady, jak inni radzą sobie z podobnymi problemami. Będzie też możliwość zgłoszenia indywidualnych spraw do prawnika z Biura RPO. Bezpośrednio po spotkaniu zamieszczamy informacje o zgłaszanych problemach na stronie internetowej RPO. Przykładowe relacje: https://www.rpo.gov.pl/pl/kategoria-prawna/spotkania-regionalne-rpo.

Mamy świadomość, że informacje przekazane przez osoby zaufane i znane w środowisku są skuteczniejsze niż pospolite ogłoszenia czy ulotki, dlatego bardzo liczymy na współpracę z Państwem.

W przypadku pytań, pozostajemy do Państwa dyspozycji.

Jeśli chcieliby Państwo jeszcze przed spotkaniem podzielić się swoimi przemyśleniami, uwagami lub zgłosić konkretny problem, na który chcecie Państwo zwrócić uwagę rzecznika praw obywatelskich, to prosimy o taką informację pod adres: spotkaniaregionalne@brpo.gov.pl lub za pomocą poniższego formularza: https://www.rpo.gov.pl/formularz/spotkania-na-Pomorzu

Zobacz również

ETZT. W sobotę masa krytyczna

Sobota 21 września 2019. Zbiórka rowerzystów w porcie jachtowym przy ulicy Jachtowej/Rogozińskiego . Rejestracja uczestników …

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.