Strona główna / Lokalne / Parking na Warszowie będzie bezpłatny, ale tylko dla mieszkańców z autami zarejestrowanymi w Świnoujściu

Parking na Warszowie będzie bezpłatny, ale tylko dla mieszkańców z autami zarejestrowanymi w Świnoujściu

Parking przy plaży na Warszowie w Świnoujściu będzie znowu bezpłatny, ale tylko dla aut zarejestrowanych w Świnoujściu. To efekt ostrego sprzeciwu mieszkańców wypoczywających na tej plaży.

– Zobowiązałem dyrektor OSiR Wyspiarz Annę Kryszan do skorygowania zasad odpłatności za postój na parkingu przy ulicy Ku Morzu. Tak, aby świnoujscy kierowcy z rejestracją ZSW mogli parkować bezpłatnie – mówi Janusz Żmurkiewicz, prezydent Świnoujścia.

Kilka dni temu na parkingu przy plaży na Warszowie pojawiła się tablica o pobieraniu opłat. Pierwsza godzina kosztuje 3 złote, doba 20 zł, extra muszą zapłacić autokary.

– Dyrektor OSiR Wyspiarz zdecydowała się na wprowadzenie płatnego parkingu. To ośrodek odpowiada za utrzymanie parkingu, także za czystość. W ubiegłym roku był to koszt 80 tys. złotych. Plaża na Warszowie staje się coraz bardziej popularna wśród turystów, którzy przyjeżdżają z Polski. W tym roku przewidywanych jest ich jeszcze więcej, niż rok temu. Plażowiczów z pewnością przyciągnie infrastruktura, która tam powstanie do końca czerwca (zewnętrzna siłownia, plac zabaw, miejsce do relaksu z ławko – hamakami, dwa boiska do piłki i przebieralnia). Stąd i koszty utrzymania będą wyższe. Stąd też decyzja dyrektor OSiR o wprowadzeniu odpłatności za parking – tłumaczy prezydent Świnoujścia.

Budowa parkingu dla turystów przy plaży w dzielnicy Warszów zrealizowała spółka Polskie LNG po prośbach mieszkańców dzielnicy.

Zobacz również

Rozładunek żurawia budowlanego. Deptak Słowackiego będzie zamknięty

Dziś (wtorek) od godz. 23.00 do jutra (środa) do godziny 5.00 rano mogą wystąpić czasowe …

7 komentarzy

 1. Mieszkańcy Warszowa nie muszą płacić za parking, ale gdzie to jest uwidocznione na parkingu? W regulaminie jest że wszystkie samochdy mogą parkować po dokonaniu opłaty. Przydałaby się jakaś poprawka do regulaminu.

 2. Parkowanie w wekendy na terenie Świnoujście jest bezplatny czy Warszów nie należy do tego miasta , natomiast co do czystości plaży to jest wiele do naprawienia (posprzątania) plaż jest brudna. Wojtek

 3. Może ktoś poda dane tego chama co zaparkował na dwóch miejscach parkingowych !!!!

 4. ꘐ ꖜ ꗈ ꕧ ꔠ ꖟ

  Jeszcze z jaką łachą…
  Wam Warszowianie LNG zadość uczynili, a jakieś przybłędy na tym zarabiają.
  Powinien ktoś wyrwać ten parkomat razem z parkingowym cieciem.

 5. pomogła dzisiejsza interwencja Radia Szczecin w naszej ulubionej audycji “Czas Reakcji”

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.