Strona główna / Lokalne / Parking na Warszowie będzie bezpłatny, ale tylko dla mieszkańców z autami zarejestrowanymi w Świnoujściu

Parking na Warszowie będzie bezpłatny, ale tylko dla mieszkańców z autami zarejestrowanymi w Świnoujściu

Parking przy plaży na Warszowie w Świnoujściu będzie znowu bezpłatny, ale tylko dla aut zarejestrowanych w Świnoujściu. To efekt ostrego sprzeciwu mieszkańców wypoczywających na tej plaży.

– Zobowiązałem dyrektor OSiR Wyspiarz Annę Kryszan do skorygowania zasad odpłatności za postój na parkingu przy ulicy Ku Morzu. Tak, aby świnoujscy kierowcy z rejestracją ZSW mogli parkować bezpłatnie – mówi Janusz Żmurkiewicz, prezydent Świnoujścia.

Kilka dni temu na parkingu przy plaży na Warszowie pojawiła się tablica o pobieraniu opłat. Pierwsza godzina kosztuje 3 złote, doba 20 zł, extra muszą zapłacić autokary.

– Dyrektor OSiR Wyspiarz zdecydowała się na wprowadzenie płatnego parkingu. To ośrodek odpowiada za utrzymanie parkingu, także za czystość. W ubiegłym roku był to koszt 80 tys. złotych. Plaża na Warszowie staje się coraz bardziej popularna wśród turystów, którzy przyjeżdżają z Polski. W tym roku przewidywanych jest ich jeszcze więcej, niż rok temu. Plażowiczów z pewnością przyciągnie infrastruktura, która tam powstanie do końca czerwca (zewnętrzna siłownia, plac zabaw, miejsce do relaksu z ławko – hamakami, dwa boiska do piłki i przebieralnia). Stąd i koszty utrzymania będą wyższe. Stąd też decyzja dyrektor OSiR o wprowadzeniu odpłatności za parking – tłumaczy prezydent Świnoujścia.

Budowa parkingu dla turystów przy plaży w dzielnicy Warszów zrealizowała spółka Polskie LNG po prośbach mieszkańców dzielnicy.

Zobacz również

Poznaj Ranking TOP 10 miejsc na ferie nad Bałtykiem. Świnoujście wysoko w rankingu!

Choć zima kojarzy się z górami i szaleństwem na stokach narciarskich, to coraz więcej osób …

7 komentarzy

 1. Mieszkańcy Warszowa nie muszą płacić za parking, ale gdzie to jest uwidocznione na parkingu? W regulaminie jest że wszystkie samochdy mogą parkować po dokonaniu opłaty. Przydałaby się jakaś poprawka do regulaminu.

 2. Parkowanie w wekendy na terenie Świnoujście jest bezplatny czy Warszów nie należy do tego miasta , natomiast co do czystości plaży to jest wiele do naprawienia (posprzątania) plaż jest brudna. Wojtek

 3. Może ktoś poda dane tego chama co zaparkował na dwóch miejscach parkingowych !!!!

 4. ꘐ ꖜ ꗈ ꕧ ꔠ ꖟ

  Jeszcze z jaką łachą…
  Wam Warszowianie LNG zadość uczynili, a jakieś przybłędy na tym zarabiają.
  Powinien ktoś wyrwać ten parkomat razem z parkingowym cieciem.

 5. pomogła dzisiejsza interwencja Radia Szczecin w naszej ulubionej audycji „Czas Reakcji”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.