Strona główna / Lokalne / Mieszkańcy Warszowa przeciwni budowie terminala kontenerowego. Chcą poznać zyski i straty

Mieszkańcy Warszowa przeciwni budowie terminala kontenerowego. Chcą poznać zyski i straty

Zarząd Morskich Portów Szczecin i Świnoujście zorganizował w niedzielę kolejne spotkanie na temat budowy terminalu kontenerowego w Świnoujściu.

Sala MDK na Warszowie wypełniła się mieszkańcami chcącymi poznać koncepcję. W spotkaniu uczestniczył m.in. Marek Trojnar – dyrektor ZMPSiŚ odpowiedzialny za inwestycje.

Mieszkańcom Warszowa nie spodobał się pomysł budowy terminala w ich dzielnicy. Najwięcej zastrzeżeń mieli związanych z koniecznością zabrania dotychczasowej plaży oraz wycinką drzew, a także zajeciem terenów pod rezerwę portową.

Podczas dyskusji poruszano problemy związane z obecną działalnością portu i pyleniem związanym z przeładunkiem węgla oraz śruty.

Mieszkańcy dzielnicy Warszów chcą poznać rachunek zysków i strat. Zobowiązali dyrektora Trojnara do opracowania takiego dokumentu i zaprezentowania go podczas jednego z najbliższych spotkań z lokalną społecznością.

Zobacz również

W Świnoujściu przygotowują polsko-ukraiński festyn

W imieniu organizatorów serdecznie zapraszamy na pierwszy w Świnoujściu Festyn Integracyjny, polsko-ukraiński, który odbędzie się …

4 komentarze

  1. przypominam że mieszkamy w mieście a miasto ma się rozwijać. chcecie drzewek nikt nie broni przeprowadzki na wieś. mam nadzieję że jak najszybciej podejmą decyzję o budowie

  2. po co te kontenery?!

    NIE !!

  3. ꘐ ꖜ ꗈ ꕧ ꔠ ꖟ

    Nie dajcie sobie wcisnąć tego zgniłego jaja, bo grupka przybłęd chce się uwłaszczyć.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.