Strona główna / Lokalne / Hanna Owczaruk i Franciszek Gralak wicemistrzami Ogólnopolskiego Finału Czwartków Lekkoatletycznych  w Łodzi
dav

Hanna Owczaruk i Franciszek Gralak wicemistrzami Ogólnopolskiego Finału Czwartków Lekkoatletycznych  w Łodzi

Po dwóch dniach pełnych wrażeń powróciła z Łodzi dwudziestoosobowa grupa młodych lekkoatletów z czterech świnoujskich szkół. Wzięli oni udział w Jubileuszowym XXV Ogólnopolskim Finale „Czwartków Lekkoatletycznych”, który odbył się w dniach 15-16 czerwca 2019 r. 

Przypomnijmy, że Finał Ogólnopolski Czwartków Lekkoatletycznych jest jedną z największych imprez lekkoatletycznych w Europie, w której udział wzięło 85 miast z Polski i około 3 tysięcy uczestników. Pomysłodawcą Czwartków LA jest Marian Woronin – srebrny medalista olimpijski z Moskwy w biegu na 100 metrów, który przy współpracy ze Stowarzyszeniem “Sport Dzieci i Młodzieży” oraz Fundacją Lekkiej Atletyki koordynuje ich przebieg w całej Polsce. Każdego roku honorowy patronat nad “Czwartkami Lekkoatletycznymi” obejmuje Prezydent RP.

Sportowo tegoroczne zawody stały na bardzo wysokim poziomie. Dla większości naszych zawodników start w Łodzi był debiutem w imprezie o tak wysokiej randze. Wszyscy dali z siebie 110% normy i godnie reprezentowali nasze miasto i swoje szkoły.

Największym sukcesem jest srebrny medal Hani Owczaruk w roczniku 2007, uczennicy Szkoły Podstawowej nr 6 w biegu na 600 m z wynikiem 1,43,55 oraz Franciszka Gralaka rocznik 2008, ucznia Szkoły Podstawowej nr 1, który udanie debiutował w skoku wzwyż uzyskując tytuł wicemistrza Polski z wynikiem 1,35m.

Dobre rezultaty uzyskali też inni nasi reprezentanci. Oto wyniki:

 • Oliwia Wolanin ( SP 4)  – IV miejsce w rzucie piłeczką palantową – 52,50m
 • Zuzanna Ziomka ( SP6) – V miejsce w biegu na 300 m – 44,45
 • Maria Wrębiakowska ( SP 6) – bieg na 600 m – 2,00,96
 • Maria Kolanek ( SP 6) – bieg na 600 m – 2,07,44
 • Rafał Kowalczyk ( SP 6) – bieg na 1000 m – 3,41
 • Alicja Bogdańska ( SP6 ) – bieg na 60m
 • Katarzyna Dobek ( SP 6) – skok wzwyż – 1,30m
 • Michał Dydo ( SP6) – rzut piłeczką palantową 31,5 m
 • Szymon Miodoński ( SP6 ) – rzut piłeczką palantową 34 m
 • Kacper Jasiecki ( STSG) – skok w dal – 4.11m
 • Mikołaj Majewski ( SP4) – bieg na 300m – 50.25
 • Milan Kadłubiec ( SP6) – bieg na 60m 9.41
 • Mateusz Lipiński ( SP6) – skok w dal 3.81
 • Julianna Radzio ( SP1) – bieg na 300 m – 52.18
 • Emilia Stalka ( SP1) – skok wzwyż – 1,15
 • Lena Szepke ( SP1) – skok wzwyż – 1,10
 • Joanna Włodarczak ( SP6) – skok w dal – 4,25
 • Wiktoria Zamiara ( SP4) – bieg na 60m

Wyjazd naszej reprezentacji zorganizował i sfinansował Ośrodek Sportu i Rekreacji „Wyspiarz”.

Zobacz również

PKP Intercity zapowiada nowy rozkład jazdy. Bezpośredni pociąg ze Świnoujścia do Czech

Wprowadzenie nowych pociągów, skrócenie czasu przejazdu na wielu trasach, lepsza dostępność komunikacyjna poprzez wprowadzenie dodatkowych …

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.