Strona główna / Lokalne / Hanna Owczaruk i Franciszek Gralak wicemistrzami Ogólnopolskiego Finału Czwartków Lekkoatletycznych  w Łodzi
dav

Hanna Owczaruk i Franciszek Gralak wicemistrzami Ogólnopolskiego Finału Czwartków Lekkoatletycznych  w Łodzi

Po dwóch dniach pełnych wrażeń powróciła z Łodzi dwudziestoosobowa grupa młodych lekkoatletów z czterech świnoujskich szkół. Wzięli oni udział w Jubileuszowym XXV Ogólnopolskim Finale „Czwartków Lekkoatletycznych”, który odbył się w dniach 15-16 czerwca 2019 r. 

Przypomnijmy, że Finał Ogólnopolski Czwartków Lekkoatletycznych jest jedną z największych imprez lekkoatletycznych w Europie, w której udział wzięło 85 miast z Polski i około 3 tysięcy uczestników. Pomysłodawcą Czwartków LA jest Marian Woronin – srebrny medalista olimpijski z Moskwy w biegu na 100 metrów, który przy współpracy ze Stowarzyszeniem “Sport Dzieci i Młodzieży” oraz Fundacją Lekkiej Atletyki koordynuje ich przebieg w całej Polsce. Każdego roku honorowy patronat nad „Czwartkami Lekkoatletycznymi” obejmuje Prezydent RP.

Sportowo tegoroczne zawody stały na bardzo wysokim poziomie. Dla większości naszych zawodników start w Łodzi był debiutem w imprezie o tak wysokiej randze. Wszyscy dali z siebie 110% normy i godnie reprezentowali nasze miasto i swoje szkoły.

Największym sukcesem jest srebrny medal Hani Owczaruk w roczniku 2007, uczennicy Szkoły Podstawowej nr 6 w biegu na 600 m z wynikiem 1,43,55 oraz Franciszka Gralaka rocznik 2008, ucznia Szkoły Podstawowej nr 1, który udanie debiutował w skoku wzwyż uzyskując tytuł wicemistrza Polski z wynikiem 1,35m.

Dobre rezultaty uzyskali też inni nasi reprezentanci. Oto wyniki:

 • Oliwia Wolanin ( SP 4)  – IV miejsce w rzucie piłeczką palantową – 52,50m
 • Zuzanna Ziomka ( SP6) – V miejsce w biegu na 300 m – 44,45
 • Maria Wrębiakowska ( SP 6) – bieg na 600 m – 2,00,96
 • Maria Kolanek ( SP 6) – bieg na 600 m – 2,07,44
 • Rafał Kowalczyk ( SP 6) – bieg na 1000 m – 3,41
 • Alicja Bogdańska ( SP6 ) – bieg na 60m
 • Katarzyna Dobek ( SP 6) – skok wzwyż – 1,30m
 • Michał Dydo ( SP6) – rzut piłeczką palantową 31,5 m
 • Szymon Miodoński ( SP6 ) – rzut piłeczką palantową 34 m
 • Kacper Jasiecki ( STSG) – skok w dal – 4.11m
 • Mikołaj Majewski ( SP4) – bieg na 300m – 50.25
 • Milan Kadłubiec ( SP6) – bieg na 60m 9.41
 • Mateusz Lipiński ( SP6) – skok w dal 3.81
 • Julianna Radzio ( SP1) – bieg na 300 m – 52.18
 • Emilia Stalka ( SP1) – skok wzwyż – 1,15
 • Lena Szepke ( SP1) – skok wzwyż – 1,10
 • Joanna Włodarczak ( SP6) – skok w dal – 4,25
 • Wiktoria Zamiara ( SP4) – bieg na 60m

Wyjazd naszej reprezentacji zorganizował i sfinansował Ośrodek Sportu i Rekreacji „Wyspiarz”.

Zobacz również

Poznaj Ranking TOP 10 miejsc na ferie nad Bałtykiem. Świnoujście wysoko w rankingu!

Choć zima kojarzy się z górami i szaleństwem na stokach narciarskich, to coraz więcej osób …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.