Strona główna / Lokalne / Garaże wyładniały. Pokazali, że jak się chce, to można

Garaże wyładniały. Pokazali, że jak się chce, to można

Właściciele ciągu garaży u zbiegu ulicy 11 Listopada i Poznańskiej dotrzymali słowa i zadbali o swoje obiekty. Zniknęła pstrokacizna. Teraz bramy wjazdowe są pomalowane na taki sam kolor: z jednej strony zielony, a z drugiej bordowy. Ba! Mają nawet taki sam odcień. Słowa dotrzymało także miasto. Uporządkowano dotychczasową zieleń i dosadzono nową. Część teraz, a część jesienią.

– Umawialiśmy się, że do Bożego Ciała zrobimy i słowa dotrzymaliśmy – mówią z uśmiechem właściciele garaży i dodają: – Przy niewielkich kosztach, wspólnie z miastem, udało nam się poprawić kawałek Świnoujścia. Może i niewielki, ale widoczny, przy jednej z głównych ulic.

To pierwsza w naszym mieście taka umowa społeczna. Obie strony mają nadzieję, że w ślad za nimi pójdą inni. W mieście jest bowiem sporo podobnych i gorszych wizerunkowo miejsc, które przy niewielkim nakładzie pracy i środków, można zmienić na lepsze. Trzeba tylko chcieć.

Z propozycją współpracy przy nowy wyglądzie tego miejsca wyszła Zastępca Prezydenta Miasta Barbara Michalska. Właścicieli garaży nie trzeba było prosić.

– Nam też zależy, żeby nasze garaże i teren przy nich wyglądały ładnie, schludnie. Tym bardziej, że znajdują się  tuż przy jednej z głównych ulic – mówili.

Wspólnie ustalili rodzaj i numer farby a nawet sklep, w którym wszyscy je kupią.

– W różnych sklepach, niby ten sam kolor, a jednak ma różne odcienie. A nam zależało, aby te bramy były faktycznie jednakowe – wyjaśniają właściciele garaży.

– Serdecznie zapraszam innych, którzy byliby zainteresowani podobną współpracą. Jesteśmy otwarci i chętni do pomocy – dodaje Barbara Michalska. – Świnoujście to miasto nas wszystkich i razem powinniśmy starać się, aby wyglądało coraz ładniej, estetyczniej.

BIK UM Świnoujście

Zobacz również

Piłka koszykowa dziewcząt w ramach liceliady 2022/2023

W środę 1 lutego, w hali sportowej Uznam Arena przy  ulicy Grodzkiej 5 odbyły się …

5 komentarzy

 1. No taaak. widzę w komentarza życiowi nieudacznicy wylewają pomyje na tych, którym się chce. Jacy jesteście żałośni bleeee. A właścicielom garaży gratuluję 🙂

 2. ꘐ ꖜ ꗈ ꕧ ꔠ ꖟ

  A w ogóle, to jest pudrowanie syfa, bo od zewnątrz niby coś tam zrobili, choć stać ich na lepiej, a z drugiej strony bród, syf kiła i mogiła.

 3. Szkoda ze nie starczyło zapału do kupienia trochę cementu i białej farby, bo widać że bramy pomalowane ale mury się sypią.

 4. ꘐ ꖜ ꗈ ꕧ ꔠ ꖟ

  A ja bym sobie nie dał pomalować bramy garażowej na taki brzydki zgniłozielony kolor.
  Normalnie niczym Alternatywy_4 w scenie z zasłonami . . .

  Zastanawiam się, jaki interes miała osoba, która napędziła sklepowi klientów…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.