Strona główna / Lokalne / Garaże wyładniały. Pokazali, że jak się chce, to można

Garaże wyładniały. Pokazali, że jak się chce, to można

Właściciele ciągu garaży u zbiegu ulicy 11 Listopada i Poznańskiej dotrzymali słowa i zadbali o swoje obiekty. Zniknęła pstrokacizna. Teraz bramy wjazdowe są pomalowane na taki sam kolor: z jednej strony zielony, a z drugiej bordowy. Ba! Mają nawet taki sam odcień. Słowa dotrzymało także miasto. Uporządkowano dotychczasową zieleń i dosadzono nową. Część teraz, a część jesienią.

– Umawialiśmy się, że do Bożego Ciała zrobimy i słowa dotrzymaliśmy – mówią z uśmiechem właściciele garaży i dodają: – Przy niewielkich kosztach, wspólnie z miastem, udało nam się poprawić kawałek Świnoujścia. Może i niewielki, ale widoczny, przy jednej z głównych ulic.

To pierwsza w naszym mieście taka umowa społeczna. Obie strony mają nadzieję, że w ślad za nimi pójdą inni. W mieście jest bowiem sporo podobnych i gorszych wizerunkowo miejsc, które przy niewielkim nakładzie pracy i środków, można zmienić na lepsze. Trzeba tylko chcieć.

Z propozycją współpracy przy nowy wyglądzie tego miejsca wyszła Zastępca Prezydenta Miasta Barbara Michalska. Właścicieli garaży nie trzeba było prosić.

– Nam też zależy, żeby nasze garaże i teren przy nich wyglądały ładnie, schludnie. Tym bardziej, że znajdują się  tuż przy jednej z głównych ulic – mówili.

Wspólnie ustalili rodzaj i numer farby a nawet sklep, w którym wszyscy je kupią.

– W różnych sklepach, niby ten sam kolor, a jednak ma różne odcienie. A nam zależało, aby te bramy były faktycznie jednakowe – wyjaśniają właściciele garaży.

– Serdecznie zapraszam innych, którzy byliby zainteresowani podobną współpracą. Jesteśmy otwarci i chętni do pomocy – dodaje Barbara Michalska. – Świnoujście to miasto nas wszystkich i razem powinniśmy starać się, aby wyglądało coraz ładniej, estetyczniej.

BIK UM Świnoujście

Zobacz również

Park Zdrojowy. Zobacz, jak powstaje altana koncertowa

Wykonawca prac rewitalizacyjnych w kwartale części Parku Zdrojowego pomiędzy ulicami Chrobrego i Krzywoustego jest w …

5 komentarzy

 1. No taaak. widzę w komentarza życiowi nieudacznicy wylewają pomyje na tych, którym się chce. Jacy jesteście żałośni bleeee. A właścicielom garaży gratuluję 🙂

 2. ꘐ ꖜ ꗈ ꕧ ꔠ ꖟ

  A w ogóle, to jest pudrowanie syfa, bo od zewnątrz niby coś tam zrobili, choć stać ich na lepiej, a z drugiej strony bród, syf kiła i mogiła.

 3. Szkoda ze nie starczyło zapału do kupienia trochę cementu i białej farby, bo widać że bramy pomalowane ale mury się sypią.

 4. ꘐ ꖜ ꗈ ꕧ ꔠ ꖟ

  A ja bym sobie nie dał pomalować bramy garażowej na taki brzydki zgniłozielony kolor.
  Normalnie niczym Alternatywy_4 w scenie z zasłonami . . .

  Zastanawiam się, jaki interes miała osoba, która napędziła sklepowi klientów…

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.