Strona główna / Lokalne / W dzielnicy nadmorskiej zostanie posadzonych kilkaset drzew w ramach nasadzeń zastępczych

W dzielnicy nadmorskiej zostanie posadzonych kilkaset drzew w ramach nasadzeń zastępczych

W dzielnicy nadmorskiej w Świnoujściu wkrótce zostanie posadzonych kilkaset nowych drzew. Pierwsze sadzonki są już w ziemi. Kolejne niebawem. 

Gatunki drzew są dostosowane do klimatu i do gleby. Drzewa są sadzone w pasie, który pierwotnie był też przywidziany jaki zalesiony, a który samowolnie wyciął wykonawca podczas wycinki pod Promenadę Zdrowia. Sadzimy oczywiście duże drzewa i sadzimy ich bardzo dużo – mówi Barbara Michalska, zastępca prezydenta Świnoujścia.

Drzewa zostaną posadzone wzdłuż kończonej właśnie Promenady Zdrowia. Reszta w pobliżu inwestycji apartamentowo-hotelowych.

Drzewa będą sadzić także deweloperzy, czyli ci którzy na swoich posesjach wycięli drzewa z powodów inwestycji. Teraz dokonują nasadzeń zastępczych tam gdzie miasto im wskaże, albo na własnych posesjach.  To będą setki drzew, Społem nasadziła 80 sztuk, za chwilę kolejny deweloper nasadzi 90 sztuk,  kolejny 240 drzew.  Także miasto ma w planach takie nasadzenia zastępcze. To około 100 nowych drzew – wymienia Barbara Michalska.

Zobacz również

Plac budowy tunelu jest porządkowany

Na wyspie Wolin, wokół stacji Trafo TK2 wykonywana jest mała architektura, między innymi ogrodzenie budynku. …

6 komentarzy

  1. Na Kościuszki przy szkole drzewa uschnięte.

  2. kpina nie nasadzenie… nie wycinać to nie będzie trzeba sadzić tych krzaczków

  3. Wycięto tysiąc z których każde, by skompensować jego rolę dla tlenu i mikroklimat, powinno być zastąpione przez 1300 młodych drzew! Takie 100 sztuk to tyle pomoże co umarlemu kadzidło.

  4. Tylko wyjątkowo mądry przeprowadza nasadzenie w pełni lata, a bardziej inteligentny się na to zgadza. Jeszcze przed jesienią będą widoczne efekty tej mądrości.

  5. haha małe krzaczki zamiast ogromnych sosen , buków i olszyn i jesionów

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.