Strona główna / Lokalne / Dym z papierosów na plaży. Można jedynie apelować

Dym z papierosów na plaży. Można jedynie apelować

Czy na plaży w Świnoujściu można palić papierosy? Okazuje się, że przybywa przeciwników „dymka na piasku”. Plażowiczom przeszkadzają osoby, które dymią i zatruwają innych nikotyną. Czy zarządca kąpieliska przychyli się do ich sugestii i zabroni palenia na plaży?

– Staramy się jak najmniej ograniczać plażowiczów kolejnymi zakazami. Odwołujemy się do ich kultury osobistej i raczej staramy się tutaj edukować w tym zakresie.  Wieszamy banery edukacyjne z informacją, że plaża to nie popielniczka, czy tez informujemy przez radiowęzeł. Regularnie sprzątamy plażę maszyną do przesiewania piasku, która także wybiera niedopałki papierosów. Jest ich sporo – mówi Ewa Wileńska z Ośrodka Sportu i Rekreacji Wyspiarz.

Regulamin kąpieliska reguluje kwestię papierosów. Palić na kąpielisku nie wolno, lecz w rzeczywistości to martwy przepis, bowiem niemal nikt go nie respektuje, nie ma także realnej możliwości jego egzekwowania.

Zobacz również

ŚOT organizuje bezpłatne spacery z przewodnikami. Pierwszy już w sobotę

Tajemnicze podziemia, które wyglądają tak, jak w 1945 roku. Nabrzeże, przy którym został zbombardowany przez …

4 komentarze

 1. Powinny być kary za palenie na plaży. Dlaczego nie można spokojnie poleżeć bo jakiś burak kopci mi przed nosem? Albo niech beda kary albo zrobić strefe przy samej granicy niemieckiej dla palących.

 2. Drodzy !

  Cały ten regulamin kąpieliska jest jedynie listą pobożnych życzeń. Tryb jego wydania (zarządzenie dyrektora OSiR) powoduje, że jest to martwy przepis.

  Jedynie rada miasta mogłaby takie zakazy ustalić. Wtedy dopiero można myśleć o ich egzekwowaniu w trybie kodeksu wykroczeń.

  Zresztą Świnoujście to chyba ostatnie miasto nad Bałtykiem, w którym regulamin kąpieliska nie jest uchwałą rady miasta 🙂

 3. ꘐ ꖜ ꗈ ꕧ ꔠ ꖟ

  Mewy też chodzą bez właścicieli wokół opalających się i nie ma na to żadnej kary.

 4. Psy tez chodzą z właścicielami wokół opalajacych się i nie ma na to żadnej kary

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.