Strona główna / Lokalne / Koncert z galerii mistrzów – nie tylko organy

Koncert z galerii mistrzów – nie tylko organy

W kolejny koncertowy piątek (28.06.) przy organach kościoła pw. Chrystusa Króla zasiądzie Jarosław CIECIERSKI – znany już świnoujskiej publiczności organista, klawesynista, kompozytor i aranżer, absolwent warszawskiej Akademii Muzycznej im. F. Chopina w klasie organów prof. A. Chorosińskiego. Występuje na wielu festiwalach organowych jako solista i kameralista w Polsce i Europie. W swoim dorobku muzycznym ma także wykonania utworów organowych z orkiestrą symfoniczną oraz nagrania radiowe. Nauczyciel dyplomowany w Szk. Muz. I i II stopnia w Olsztynie – prowadzi klasę organów  i improwizacji organowej.. Od 1999 r. dyrektor artystyczny Festiwalu OLSZTYŃSKIE KONCERTY ORGANOWE, jednego z ważniejszych festiwali w  regionie.

Oprócz dźwięków zabytkowych organów  słuchać będziemy śpiewu świetnego MIEJSKIEGO  DZIEWCZĘCEGO  CHÓRU  LOGOS. Powstał przy Społecznym Liceum Fundacji LOGOS w Świnoujściu w 1998r. Od 2004 roku jest zespołem miejskim, a opiekę nad chórem przejął Miejski Dom Kultury w Świnoujściu. Chór LOGOS pracuje pod kierunkiem założycielki Elżbiety Naklickiej i Krzysztofa Naklickiego. Zespół koncertuje  uświetniając miejskie imprezy, uczestniczy też w konkursach i festiwalach. Od 2000  roku Chór LOGOS co roku zdobywa najwyższe nagrody na Ogólnopolskich i Międzynarodowych Konkursach Chórów  m.in.  w ub.  roku  chór także otrzymał nagrodę Grand Prix i wiele innych nagród. Koncertował m.in.w ramach Balkan Folk w Kiten – Bułgaria (2011r.) oraz w Calelli – Hiszpania (2012r.)  Dużym wsparciem w pracy z chórem jest współpraca z Krzysztofem Naklickim akordeonistą i kompozytorem.

Dyrygentką  chóru jest Elżbieta NAKLICKA,   absolwentka Akademii Muzycznej w Gdańsku  Wydziału Wychowania Muzycznego i Rytmiki w klasie dyrygowania  prof. Zbigniewa Bruny. Ukończyła też mistrzowskie studia podyplomowe w zakresie emisji głosu pod kierunkiem prof. Jadwigi Załęskiej-Tritt.. Prowadzi ożywioną działalność pedagogiczną tworząc i prowadząc dziecięce i młodzieżowe zespoły wokalne i chóry, które zdobywają nagrody na konkursach ogólnopolskich i międzynarodowych.

W programie utwory kompozytorów; St. MONIUSZKI, A. GUILMANT’a,

  1. ALAINA. P. F. BOELY’a, J. CIECIERSKIEGO, T. STOKES’a,
  2. GRAHAMA i R. LOVLANDG’a, D. WEISS’a i B. THIELE.

Organizatorzy Festiwalu serdecznie zapraszają, początek koncertu godz. 19-ta.

Bilety w cenie 20,-zł do nabycia w kawiarni „SONATA” (vis a vis) kościoła lub przy kościele przed koncertem.

Foto arch.TPS

 

 

 

Zobacz również

Dopłata do roweru elektrycznego dla każdego mieszkańca Świnoujścia? Tego chcą niektórzy radni

– Uważamy, że jest odpowiedni moment do tego, aby stworzyć program dopłat zachęcający mieszkańców naszego …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.