Strona główna / Lokalne / Meklemburgia Pomorze Przednie. W powietrzu zderzyły się dwa myśliwce

Meklemburgia Pomorze Przednie. W powietrzu zderzyły się dwa myśliwce

Dwa samoloty myśliwskie Luftwaffe zderzyły się w powietrzu. Szczątki spadły w okolicy miejscowości Müritz powodując pożar lasu. Jednego pilota udało się znaleźć żywego. Trwają poszukiwania drugiego.

Nad graniczącym z Polską niemieckim krajem związkowym Meklemburgia-Pomorze Przednie w poniedziałek około godz. 14.00 doszło do katastrofy z udziałem myśliwców Luftwaffe, Eurofighter.

Dwa odrzutowce Luftwaffe typu Eurofighter rozbiły się w pobliżu miejscowości Müritz. Świadkowie widzieli jak dwie kule ognia spadły na północ od Fleesensee.

Dwaj piloci katapultowali się. Jednego z pilotów znaleziono w pobliżu Nossentiner Hütte wiszącego na drzewie. Szczątki samolotu spadły na tereny zamieszkane. Wciąż trwają poszukiwania drugiego z pilotów.

Okoliczności wypadku nie są znane. Wiadomo, że w poniedziałek w okolicy lotniska Rostock-Laage trwały ćwiczenia wojskowe z udziałem trzech myśliwców.

Zobacz również

Dzień Seniora w Świnoujściu. Emeryci spotkali się nad morzem

Ponad 620 najstarszych mieszkańców miasta uczestniczyło we wtorek w Dniu Seniora zorganizowanym w Świnoujściu. Bawili się …

Jeden komentarz

  1. 𝐀𝐥𝐟𝐚➖𝐎𝟏

    To nie mogły tak zrobić, żeby się nie zderzyły, tylko zrobiły tak, że się zderzyły?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.