Strona główna / Lokalne / Przybywa zwolenników opalania się nago

Przybywa zwolenników opalania się nago

Golasy nie mają w Świnoujściu oficjalnego miejsca, w którym bez skrępowania mogliby zażywać kąpieli słonecznych. Najbliższe plaże dla golasów są w sąsiednim Ahlbecku i Lubiewie koło Międzyzdrojów.

Plaże dla naturystów wydzielane są w większości światowych kurortów. Mamy jedną z najpiękniejszych piaszczystych plaż w Europie na których opalają się nie tylko osoby w strojach kąpielowych, ale można na niej spotkać także panie opalające się topless.

Na lewobrzeżu można spotkać ludzi z powodzeniem plażujących nago w pobliżu granicy, ale jeszcze po polskiej stronie. Ryzykują jednak mandatem, bowiem jeżeli inny plażowicz poczuje się zakłopotany, może powiadomić policję. Za opalanie w negliżu grozi w Polsce surowa kara: 1500 zł mandatu.

Jak informują nasi Czytelnicy, coraz częściej można spotkać na plażach na lewo- i prawobrzeżu, zarówno osoby używające, jak i nie używające strojów kąpielowych. Plażują na wspólnej przestrzeni, nie przeszkadzając sobie wzajemnie. Czy to oznacza koniec plażowej pruderyjności?

Nudystyczny savoir vivre
1. Gapienie się jest niegrzeczne. Jeśli wybierasz się na plażę nudystów tylko po to, aby przeżyć dreszczyk emocji, lepiej kup sobie „świerszczyk”.
2. Jeśli jesteś na plaży nudystów, przygotuj się na to, że też będziesz musiał zostawić strój kąpielowy w plecaku.
3. Kategorycznie nie wolno robić zdjęć z ukrycia. Grozi za to kara!
4. Nie wpatruj się w miejsca intymne innych ludzi.
5. Nudyści są nadzy, bo chcą się równo opalić, a nie po to, aby wzbudzać czyjąś rządzę.
6. Bądź przyjazny i szanuj prywatność innych plażowiczów.
7. Jeśli opalasz się nago sam, połóż swoje ubranie w widocznym miejscu. Bedzie to sygnał dla tekstylnych, że zbliżają się do naturysty.
8. Wszelkie aktywności seksualne nie są mile widziane na plaży dla golasów.
9. Jeśli jesteś nieśmiały, po raz pierwszy zamierzasz opalać się na nagiej plaży, połóż się nieco na uboczu.
10. Wychodząc z plaży dla nudystów, pamiętaj, aby się ubrać.

 

Zobacz również

Od 1 lipca można składać wnioski na Bon Wyspiarza Seniora 2022

Jednorazowe świadczenie pieniężne w wysokości 300 zł przysługuje osobom zamieszkującym na terenie Gminy Miasto Świnoujście, …

12 komentarzy

 1. ꘐ ꖜ ꗈ ꕧ ꔠ ꖟ

  „… Gdyby to było złe, to Bóg by inaczej świat stworzył.”

 2. Jakby natura chciała żeby opalać się lub kąpać w ubraniu to byś się taki urodził a rodzisz się całkiem nagi każdy z nas wie jak wygląda naga kobieta lub mężczyzna nie znam kobiety która by nie lubiła spojrzeć sobie na gołego mężczyznę tylko na ogół się krępują i mało która z pań się odważy przyznać że lubi popatrzeć na golasa większość panów niema problemów by się przyznać że lubi popatrzeć na gołe babki często w miejscu pracy wieszają zdjęcia nagich kobiet nie widziałem u kobiet zdjęć gołego faceta

  • Debilne jest to , że ktoś czuje się zgłoszony nagim ciałem plażowicza. Ja się czuję zgorszony jak widzę jak para liże się w parku , czy na przystanku.
   Jeżeli ktoś może poczuć się zgorszony to niech nie idzie naplaże.
   Dęblinie jest to, że jest 10 km plaży do opalania w strojach , a niema przynajmniej 1km do nagiego opalania

 3. Opalanie nago jest bez porównania lepsze. Brak problemów ze strojami, na plaży luźno, ludzie spokojni życzliwi. Do tego równomierna opalenizna i większy komfort kąpieli. Kto się nago kąpał ten wie. Dlatego kto tylko może to radzimy spróbować!

 4. Drogi autorze artykułu!

  W artykule czytamy, że w Świnoujściu
  „opalają się nie tylko osoby w strojach kąpielowych, ale można na niej spotkać także panie opalające się topless”.
  Drogi autorze artykułu: to zdanie brzmi, jakbyś przeciwstawiał strój topless strojom kąpielowym w ogóle.
  Zacytowane wyżej zdanie powinno brzmieć: […] „opalają się osoby w strojach kąpielowych, w tym również w toplesie”.

  No cóż, błędy językowe mogą się każdemu przytrafić, ale w dalszej części artykułu czytamy, jakoby „Za opalanie w negliżu grozi w Polsce surowa kara: 1500 zł mandatu”.
  To jest NIEPRAWDA. Żaden akt prawny o charakterze ogólnym nie zakazuje opalania się nago! Przepisy odnoszą się jedynie do zachowania porządku publicznego, lecz w dalszym ciągu nie oznacza to, że do ukarania kogoś za naruszenie tego porządku wystarczy „zakłopotanie” dowolnego plażowicza. Aby uznać jakieś zachowanie za nieobyczajny wybryk, o którym mówi kodeks wykroczeń, musi ono wywołać „powszechne negatywne oceny społeczne
  i uczucia odrazy, gniewu i oburzenia”.

  Potwierdzam zaobserwowany zwyczaj plażowania w strojach jak i bez strojów kąpielowych na wspólnej przestrzeni zarówno w końcowej części lewobrzeżnej części plaży, jak i na prawobrzeżu. Rzeczywiście, plażowanie bez stroju kąpielowego nie wzbudza większych emocji u pozostałych współplażowiczów. Nie prowokuje też służb mundurowych do żadnych opresyjnych działań. Ich interwencja ogranicza się co najwyżej do skontrolowania wspomnianego porządku publicznego, bez zakłócania wypoczynku plażowiczów.

  Podsumowując, uważam, że społeczeństwo powoli nam się cywilizuje a kultura wypoczynku wzrasta. Ów wzrost przejawia się m.in. w szacunku dla ciała i pozytywnym jego postrzeganiu oraz poszanowaniu odmienności obyczajów drugiego człowieka. To z kolei umożliwia normalizację obyczajów plażowych, obserwowaną m. in. jako wzrost dowolności ubiorów plażowych, w tym ich niestosowania. Doradzam przy tym nie nadwerężać tego pozytywnego trendu w zmianach obyczajowości — planując miejsce do opalania się nago na plaży nie uznawanej jako ściśle naturystyczna, nie rozkładajmy się w jej głównym skupisku, lecz odejdźmy troszkę dalej, na odcinek nieco rzadziej obłożony kocami.

 5. Jeśli kara za negliż w Świnoujściu to 1500 PLN, to wszyscy jednak powinni opalać się nago…chyba że miasto chce zarobić…albo osoba która pisała artykuł nie rozumie słów których używa…:/

 6. jestem za opalaniem nago bo tak mnie stwozzylllllla natora

 7. ꘐ ꖜ ꗈ ꕧ ꔠ ꖟ

  Niech się wstydzi, ten co widzi.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.