Strona główna / Lokalne / Zamień urlop w niezapomnianą żeglarską przygodę. Obierz kurs na Świnoujście!

Zamień urlop w niezapomnianą żeglarską przygodę. Obierz kurs na Świnoujście!

Już po raz 11., w krainie 44. wysp zacumują najpiękniejsze europejskie żaglowce. Wraz z ich przybyciem rozpocznie się niezapomniana żeglarska przygoda Sail Świnoujście 2019. Na turystów czekają morskie wyprawy, pokaz sztucznych ogni, wyjątkowa parada i wiele innych atrakcji.

Sail Świnoujście 2019, czyli wielkie żeglarskie święto odbędzie się w dniach 16 – 18 sierpnia. To już 11. edycja wydarzenia, które co roku przyciąga tysiące turystów z Polski i z zagranicy oraz mieszkańców Świnoujścia i okolicznych kurortów. W tym roku sześć europejskich żaglowców rozświetli Wybrzeże Władysława IV w Świnoujściu. Wśród nich pojawią się m.in.  wspaniała Minerva z Holandii, piękna Regina Maris, również z Holandii, niezwykła Santa Barbara Anna z Niemiec czy dumny Kapitan Borchardt z Polski. Uczestnicy wydarzenia będą mieli szansę odbycia niezapomnianego rejsu w pełne morze każdym z żaglowców. Sprzedaż biletów ruszy już wkrótce. Informacji na ten temat warto wypatrywać na Facebooku wydarzenia pod nazwą @sail.swinoujscie.

Na udział w żeglarskim święcie warto zarezerwować kilka dni urlopu. Organizatorzy zadbali, o obfitość festiwalowych atrakcji. Do tych kluczowych należy zaplanowana na sobotę 17 sierpnia Parada Żaglowców. Prezentację żaglowców będzie można podziwiać z lądu lub pokładu wybranej jednostki. Osoby aktywne na pewno zainteresuje też Bieg Pirata z Parkrun Świnoujście. To okazja do sprawdzenia swojej fizycznej wytrzymałości, a może i pobicia życiowego rekordu na wybranym dystansie. Na wszystkich uczestników biegu czekają pamiątkowe medale. Po zmroku uwagę uczestników przykuje na kilka chwil efektowny pokaz sztucznych ogni.

Przez cały czas trwania Sail Świnoujście 2019 będzie działać strefa wesołego miasteczka z fantazyjnymi atrakcjami w klimacie czeskich lunaparków, a także strefa animacji. Najmłodsi uczestnicy będą mogli poczuć się jak prawdziwe wilki morskie. W planach m.in. nauka wiązania węzłów żeglarskich. Nie zabraknie strefy gastronomicznej i typowo nadmorskich potraw, czyli zupy rybnej czy rybki z patelni. Podobnie jak w ubiegłym roku, na terenie festiwalu zostanie zorganizowany Jarmark Morski. Wystawcy zaoferują uczestnikom wydarzenia regionalne przysmaki, dzieła rzemiosła artystycznego i nadmorskie pamiątki. Wydarzeniu będzie towarzyszył 35. Festiwal Piosenki Morskiej „Wiatrak 2019”, trzy dni muzyki szantowej na żywo.

To tylko fragment z listy zaplanowanych atrakcji. Mimo to już wiadomo, że szykuje się prawdziwa nadmorska feta. Ahoj przygodo!

Zobacz również

Plac budowy tunelu jest porządkowany

Na wyspie Wolin, wokół stacji Trafo TK2 wykonywana jest mała architektura, między innymi ogrodzenie budynku. …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.